Zimní sporty a postava

Zimní sporty a jak se odráží na naší postavě

Zimu máme spojenou hlavně s vánočními svátky, které zrovna dvakrát neprospívají naší postavě – bohužel. Ovšem kromě vánočního přibírání se můžeme vyblbnout při zimních sportech. To je možná jediný důvod, proč jsme se na zimu vlastně těšili – kvůli zimním sportům. Milovníci zimních sportů jistě chystali své vybavení už od poloviny září, protože chtěli být připraveni na první sněžení, které jim dá signál, že se mohou vydat na hory. Pokud milujete zimní sporty, tímto vás i potěšíme – díky nim totiž kila, která naberete přes Vánoce, lehce i shodíte!

Každý sport je pro naše tělo dobrý, to ví jistě každý. Nejen pro naše tělo, ale taky pro naše zdraví. Když se někdo absolutně nehýbe, dost hazarduje se svým tělem i se zdravím. Pokud tedy během roku nic neděláte, dejte šanci alespoň těm zimním sportům, které vám pomůžou zhubnout kila, která jste nabrali během vánočních svátků.

Každý zimní sport se totiž jistým způsobem odráží na naší postavě. Nevíte jak? To vám hned prozradíme!

• bruslení

Mnoho lidí koncem léta skoro brečí, protože se musí rozloučit s bruslením na in-linech. Ovšem zima nabízí zase jiný druh bruslení, a to na ledě. Bruslení na ledě má své kouzlo, to musíte uznat. Navíc vám perfektně zpevňuje zadeček a taky stehna. Díky tomu, že jste vlastně celou dobu trochu v podřepu, na zadečku stále pracujete a stále ho zpevňujete – je to takové atraktivnější pilates.

• běžky

I běžky se můžou projevit na postavě, pokud se však nebojíte jít svižným tempem. Přidejte trochu do kroku, nevybavujte se s přáteli a „mákněte si“! Během svižného běžkování spalujete nejen na zadečku, ale taky zeštíhlujete stehna. Kromě toho si zlepšujete svou fyzickou kondici.

• lyžování

Při lyžování posilujete naprosto celé tělo – ale hlavně nohy, zadeček a spodní bříško, které se hubne bohužel nejhůře. Opět je třeba dát do lyžování všechno, rekreační jízda se na vašem těle zrovna dvakrát nepromítne.