plavání

Plavání jako nejen rekreační sport

Sport se v poslední době zařadil do našich běžných denních aktivit, což je naprosto fantastické. Lidé sportují většinou sice proto, že potřebují zhubnout přebytečná kila, s nimiž nejsou zrovna spokojeni, ale existují i ti, kteří sportují, protože se zkrátka chtějí cítit dobře. Takových lidí je stále více než dost, proto je dobré si říct, jaké sporty patří mezi nejoblíbenější.

Mezi takové nejvíce oblíbené sporty patří rozhodně řada kolektivních sportů, tedy oblíbený tenis nebo třeba i badminton si v poslední době našel své velké příznivce. Dále je oblíbený běh, pak taky cyklistika a hlavně i bruslení na kolečkových bruslích. K opravdu populárním sportům se však aktuálně přidalo i plavání, které je opravdu fenomenální pro naše zdraví a postavu. Mnoho lidí si myslí, že se jedná o rekreační sport, u něhož si odpočinete, ale není to vůbec tak! Plavání v sobě dokáže skrývat nejen adrenalin, ale také může značně pomoct při hubnutí.

Plavání jako závodní sport

Plavání je zejména ve Spojených státech amerických velice uznávaný závodní sport. Samozřejmě se plavecké závody konají i u nás, ale u nás plavání nemá ještě tolik příznivců, jako ve Spojených státech. Je však třeba dodat to, že plavání se stává opravdu čím dál více populární, proto možná vznikne i nová škála příznivců závodů a plavání jako závodní sport se rozběhne do plných obrátek.

Plavání jako pomocník při hubnutí

Pokud toužíte zhubnout, není lepšího sportu, než je plavání. Plavání jako takové je sport, při němž zapojíte naprosto všechny svaly v těle, tudíž hubnete na všech místech naprosto vyrovnaně. Ovšem je nutné podotknout, že musíte plavat správně a více jak půl hodiny. Půl hodiny totiž trvá, než se nám metabolismus rozehřeje a začne spalovat tuky tak, jak si představujeme. Plavat správně znamená, že nebudeme plavat takzvaně na „dámičku“, což znamená s hlavou vzhůru nad hladinou, abychom si nenamočili vlasy. Hlavu je nutné ponořit zcela nebo alespoň po nos, aby naše páteř byla vyrovnaná a nepoškozovala se.