Chcete začít sportovat? Pořiďte si rotoped. Poradíme vám s výběrem

Chcete začít sportovat? Pořiďte si rotoped. Poradíme vám s výběrem

Pohyb k životu potřebujeme, o tom není pochyb. Pokud se nebudeme dostatečně hýbat, nejen, že začneme tloustnout, ale také nám začne chátrat zdraví. Ne nadarmo se říká, že pohybem ke zdraví. Pokud však nemáte na sportování čas, co si pořídit obyčejný rotoped? Vždyť na něm můžete jezdit i večer u sledování oblíbeného seriálu, najednou tak sport nebude tak nepříjemnou činností.  

Pokud si chcete kupovat rotoped, při výběru se odvíjejte od několika kritérií a parametrů. Hned na úvod si sami musíte ujasnit, jak často na něm chcete jezdit. Budete na něm jezdit denně nebo jen tehdy, kdy si vzpomenete? To hraje při výběru rotopedu roli. Taky si musíte říct, jestli jste vrcholovým sportovcem nebo jen začátečníkem, i to vám pomůže při výběru tohoto sportovního stroje.  

Jaké máme typy rotopedů? 

Při výběru vám mohou být nabídnuty různé typy rotopedů. Existují takzvaná vzpřímená kola, což jsou klasické rotopedy, které jsou u zákazníků opravdu oblíbené. Na tomto rotopedu je jízda podobná jízdě na klasickém kole. Pokud tedy milujete cyklistiku, nebudete hledat jiný rotoped. Je velice skladný, také tichý, není nijak náročný a seženete ho za skvělou cenu.  

Pak také existují takzvaná spinningová kola, která vidíte hlavně ve fitness centrech. Pokud chcete cvičit na těchto strojích, potřebujete mít k tomu už nějaké zkušenosti a hlavně fyzičku. Jsou dražší a určené jsou hlavně pro zvýšení kondice a výkonnosti.  

Existují ještě ležatá kola, které mají speciální sedátko a speciální zádovou opěrku. Určené jsou hlavně pro zdravotně postižené nebo handicapované osoby. 

Podle čeho vybírat rotoped 

Při výběru rotopedu se odvíjejte od základních parametrů, a sice od výšky a váhy uživatele, také od ovládání zátěže, zajímejte se o brzdný systém rotopedu a samozřejmě o hmotnost setrvačníku, dále o rám a celkovou konstrukci či o funkce navíc, napájení a o skládání rotopedu. Podle těchto všech parametrů se vybírá rotoped, výběr rotopedu tedy potřebuje trochu času.