Jak zhubnout? Není to tak těžké, jak se to na první pohled jeví

Jak zhubnout? Není to tak těžké, jak se to na první pohled jeví

Ještě se vás drží poslední povánoční kilogramy? Trápí vás nehezky vypadající bříško a neforemný zadeček? Je načase a pustit do hubnutí, respektive do zpevňování postavy. Mnoho lidí si myslí, že je to velká a složitá věda, ale pravdou je, že hubnutí je poměrně snadný proces. Stačí, když si stanovíte reálné cíle, začnete pomalu a budete dodržovat několik dalších zásad, které vás dovedou k vysněnému cíli.  

Obecně platí, že hubnutí je o třech věcech, a sice o pravidelném pohybu, o dostatečném pitném režimu a také o správném, zdravém a vyváženém stravování. Pokud dodržíte tyto tři věci, úspěch máte zaručen. Držte se však ještě několika zásad, s jejichž pomocí půjdete zhubnutí naproti. 

Tipy a rady, jak zhubnout 

  • Hlavně žádné extrémy. Stejně, jako se nedoporučují žádné výrazné diety, nepřehánějte to ani se sportovní aktivitou. Najděte si takový svůj balanc, během kterého nezapomenete ani odpočívat.  
  • Nestyďte si říct o radu, pakliže něco nevíte. Například v posilovnách se stává dnes a denně, že lidé nevědí, jak mají daný stroj používat. Jenže místo toho, aby se zeptali, cvičí špatně, škodí svému zdraví a stejně přitom nehubnou. Nebojte se zeptat se o radu, není to žádná potupa.  
  • Snažte se dodržovat základní pravidlo, a sice váš příjem by měl být nižší než výdej. Kalorická jídla proto nahrazujte méně kalorickými a nezapomeňte do svého každodenního harmonogramu zakomponovat trochu toho pohybu.  
  • Mějte stanovený vždycky plán na následující den. Pokud budete mít napsáno, co potřebujete stihnout nebo udělat, předejdete tomu, že nakonec nebudete dělat nic.  
  • Ať už sportujete nebo máte odpočinkový den, vždycky dostatečně pijte. Pozor však na jedno – nejsou povoleny všechny potraviny! Pití si pečlivě vybírejte a vyvarujte se například alkoholu či slazeným nápojům nebo cukru v čajích.