Začínáte s během? Máme pro vás několik základních pravidel

Začínáte s během? Máme pro vás několik základních pravidel

S přicházející plavkovou sezonou se snažíme co nejvíce zhubnout nebo zpevnit postavu. Snažíme se dostat se zpátky do formy, aby po nás ostatní na koupalištích házeli očka. Jenže dostat se do formy není nic snadného, měli bychom začít nějakou snazší sportovní aktivitou, která se o navrácení naší kondice postará. Rozhodně se nechtějte hned strhat v posilovnách, kde si maximálně při nasazení vysokého tempa uženete zdravotní problémy. Začněte raději s během, který je ideální sport pro získání kondice a také pro hubnutí obecně.

Výhodou běhu je to, že ho můžeme vykonávat kdykoli se nám zachce, navíc je to sport zadarmo, což dnes o sportech říct skoro nemůžeme. Jenže i tento sport je oplýván pravidly, s nimiž se musí seznámit hlavně začátečníci.

Pravidla běhu

1. Správná obuv je základ. I když mnozí běžci upřednostňují běh naboso, drtivá většina sportovců preferuje klasickou běžeckou obuv. U ní je důležitá hlavně pohodlnost, do výběru bot si nikdy nenechte mluvit, jelikož v obuvi budete běhat vy, ne nikdo jiný.

2. Rozehřejte se před každým během. To vám značně pomůže, tím si můžete být jisti. Rozehřátí před během je důležité hlavně proto, že tělo tak připravíte na nadcházející aktivitu. Stres se začne minimalizovat, tělo se začne připravovat.

3. Držte správně tělo. Tělo musíte udržovat vzpřímené, malinko nakloněné vpřed. Ruce by měly být na úrovni pasu.

4. Nezdolávejte rekordy hned po návratu do sportovního světa. Na zdolávání rekordů bude čas později, zaměřte se nejdříve na to, aby se vám navrátila kondice. Nebojte se jít svižnou chůzí, pokud začínáte. Kondice se bude postupně vracet, tempo zvyšovat a rekordy se následně budou překonávat.

5. Srovnání dechu je někdy problém, proto se nebojte dýchat jak nosem, tak ústy. Sami si pak najdete styl dýchání, který vám vyhovuje. Pokud nebudete popadat dech, zpomalte, zhluboka se nadechněte a prudce vydechněte.