Naučte děti poznat hodiny. Pořiďte jim jejich vlastní hodinky podle několika pravidel

Naučte děti poznat hodiny. Pořiďte jim jejich vlastní hodinky podle několika pravidel

Naučit děti poznat hodiny, tedy to, kolik hodin zrovna je, se řadí k prvním velkým úspěchům rodičů. Zatímco někteří s učením začnou už v raném věku, jiní si to nechávají až do předškolních let. Pokud si tímto obdobím zrovna procházíte, máme pro vás tip – vyplatí se dítěti koupit vlastní hodinky, se kterými se budou moct chlubit před ostatními kamarády a dětmi. Jenže jak vybrat ty správné?  

Hodinkami potěšíte nejen dospělé, ale i děti. Podle odborníků by rodiče měli děti seznamovat s hodinami už od čtyř let věku. Jejich vlastní módní doplněk v podobě hodinek je skvělým způsobem, jak je naučit poznávat hodiny a jak jim udělat radost. Dětské hodinky však vybírejte s rozvahou a podle několika pravidel.  

Na dětské hodinky se kladou trochu jiné nároky než na hodinky pro dospělého 

Pokud si myslíte, že výběr dětských hodinek a hodinek pro dospělého je naprosto stejný, není tomu tak. Při výběru dětských hodinek jsou kladeny na hodinky krapet jiné nároky než na hodinky pro dospělého jedince.  

Prvním důležitým kritériem je odolnost. Dítě je přece jenom více nešikovné a nemotorné, také zbrklé, proto by hodinky měly být opravdu dost odolné. Ideální jsou hodinky s minerálním sklem, které navíc mají pouzdro z hliníku, což zajišťuje jejich lehkost. U těchto hodinek se setkáte s největší pravděpodobností s textilním nebo koženým řemínkem, a to kvůli redukci váhy.  

Hodinky by měly odolávat vodě 

Při výběru dětských hodinek se dívejte na vodotěsnost. Nejednou se stalo, že si dítě zapomnělo hodinky sundat při umývání rukou nebo při skákání do bazénu. Pokud budou hodinky vodotěsné, je to jenom dobře.  

Nezapomeňte na to, že je zbytečné kupovat předražené hodinky. Děti věci ztrácí, některé věci často přichází k újmě. Může se to stát i dětským hodinkám, proto je kupte za nižší cenu, aby vás ztráta nebo rozbití doplňku tolik nemrzela.