Co vidět na Korsice?

Co vidět na Korsice?

Na světě se nachází celá řada zajímavých destinací, kam byste měli zavítat či kam by vás mohli zavést vaše toulavé boty. V posledních letech jsou oblíbené zejména destinace, kde se zažije neočekávané dobrodružství. Cestuje se ve velkém především do Afriky, kde se člověk setká z blízka s obývanými živočichy, kteří nejsou za mřížemi jako v zoologických zahradách. Kromě toho se hodně cestuje na místa, kde se setkáte s naprosto křišťálovým mořem. Oblíbená je například Korsika.  

O Korsice se říká, že je to taková pestrá mozaika v okně katedrály. Je to místo, kde za každou zatáčkou najdete něco nového a něco dech beroucího. Člověk, který míří na Korsiku, by měl mít předem sestavený itinerář, jelikož jinak nebude vědět, kam dřív skočit. Pokud si také takový itinerář sestavujete, prozradíme vám několik míst, která do svého itineráře rozhodně zahrnout.  

Patrimonio 

U Mysu Cap Corse najdete krásné městečko Patrimonio. Jedná se o město ve vyhlášeném vinném kraji Korsiky a právě zde vám bude připadat, že jste se ocitli v jednom obrovském zarostlém vinném sklepě. Ať už zastavíte na jakémkoli místě, narazíte na ochotné vinaře, kteří vám poradí, jaké víno je nejlepší, případně vám dají ochutnat ze svých odrůd.  

Calvi 

Věděli jste, že z Calvi pocházel Kryštof Kolumbus? Bohužel rodný dům tohoto objevitele nenajdete, jelikož prý byl zničen při obléhání, během kterého přišel o oko britský admirál Nelson. Calvi je zkrátka místo opředené mnohými zajímavými pověrami, pověstmi a příběhy, proto vám zde bude příjemně. Dýchá to tu navíc prázdninovou atmosférou.  

Cargese 

Za navštívení stojí i zdejší malebná malá severně položená vesnička nazývající se Cargese. Jedná se o vesničku, která je typická svou zvláštní náboženskou architekturou. Najdete zde především jediný řecký kostel v celé Korsice.