Náušnice pro miminka vybírejte podle materiálu

Náušnice pro miminka vybírejte podle materiálu

Narodila se vám holčička? Pravděpodobně ještě nepřemýšlíte o ničem jiném než o tom, jak ji uspat nebo jak docílit toho, aby přestala plakat. Zanedlouho však přijde doba, kdy budete muset zamířit do klenotnictví, abyste dceři koupili první náušnice. Chcete přece, aby se snadno poznalo, že je to holka. Při výběru prvních náušnic se však dívejte hlavně na materiál, ze kterého se náušnice vyrobily. Na tomto se ostatně shodují i odborníci.  

V souvislosti s prvními dětskými náušnicemi se nabízí otázka, kdyby se měly nechat propíchnout uši dítěti. Opět jsme se zeptali odborníků, kteří se shodli na tom, že propíchnout uši se hodí mezi třetím až šestým měsícem věku. Je to doba, kdy je už po prvním očkování hexavakcínou, tudíž se nemusíte bát žádných vedlejších následků.  

Vraťme se však zpátky k náušnicím a k tomu, jak je vybrat. Jak jsme zmínili, v ideálním případě zamiřte do klenotnictví v Ostravě, kde mimo jiné nabízí i hodinky, náramky nebo náušnice třeba pro maminku dítěte.  

Při výběru dětských náušnic hraje roli materiál 

Jak již bylo několikrát zmíněno, při výběru dětských náušnic hraje roli především materiál, z něhož jsou náušnice vyrobeny. V ideálním případě by měly být náušnice vyrobeny z bílého nebo žlutého zlata, takové náušnice jsou obecně zárukou kvality a také snášenlivosti, i když jsou krapet dražší v porovnání s jinými náušnicemi z jiného materiálu.  

Pozor na stříbro a ocel 

V nabídce mnoha klenotnictví nebo zlatnictví najdete také náušnice, které jsou vyrobené ze stříbra nebo oceli. Jedná se o cenově přijatelnější dětské náušnice, ale dejte si pozor na alergické reakce, které mohou takové náušnice u dítěte vyvolat. Zejména na stříbro se často objeví alergická reakce právě v takto raném věku dítěte. V případě, že volíte mezi stříbrem a ocelí, volte ocel, která je odolná proti mechanickému opotřebení.