Mějte dokonalou postavu i díky sportu

Mějte dokonalou postavu i díky sportu

Jelikož honba za štíhlou postavou začala a s blížící se plavkovou sezonou jsou hlavně ženy stále více a více ve stresu, mnohé ženy už přemýšlí nad tím, jaké sporty jsou vlastně ideální a jaké mohou dopomoct k vytoužené postavě. Většina žen chodí běhat, to je krásný sport, ale ne pro všechny ženy. Pohyb však pomáhá zhubnout obecně, nemusíte zrovna běhat. Přinášíme vám proto tipy na sporty, které vám dopomohou k vysněné štíhlé postavě. Kterému z nich dáte šanci jako prvnímu? 

Aerobik 

Věděli jste, že aerobik je vhodný zejména pro ženy, které s hubnutím začínají? Viditelné výsledky se při pravidelném cvičení aerobiku dostaví velmi rychle, zapojí se totiž kompletně celé tělo. Doporučujeme cvičit s lektorem, jelikož vás navíc popadne touha po stejném tempu, jaké udává lektor.  

Aby byl aerobik ještě účinnější, doporučujeme ho cvičit pod vodou. Při vodním aerobiku se totiž spálí daleko více kalorií než při tom klasickém (zhruba pět set kalorií za hodinu). Navíc vodní aerobik tak nezatěžuje klouby, což ocení nejen ti, kteří mají s klouby problémy, ale také jedinci trpící nadváhou.  

Badminton 

Věděli jste, že skvěle zhubnete i při takovém badmintonu? Badminton jako takový zejména podporuje výkonnost člověka, navíc se při něm hubne po celém těle. Nejvíce utrpí vaše ruce. Při badmintonu je možné spálit až tisíc kalorií za hodinu, pokud však máte klidnější, méně svižné tempo, spálíte taktéž něco kolem pěti set kalorií za hodinu.  

Cyklistika 

Konečně nám sluníčko přeje a konečně je taky prostor na cyklistiku. Během cyklistického výletu spálíte osm set kalorií za pouhou hodinu, je to lepší než běh, jelikož při tomto sportu nezatěžujete tak moc klouby. U cyklistiky je však nutné vytrvat, je to opravdu skvělý sport.  

Plavání 

O účincích plavání jste určitě slyšeli. Plavání je opravdu skvělý sport, můžete spálit více jak pět set kalorií za hodinu. Navíc se hubne po celém těle, nezatěžují se klouby a zpevňují se zádové svaly.