Squash pro začátečníky

Začínáme hrát squash

Hledáte sport, který vás bude nesmírně bavit? A zkoušeli jste už hrát squash? V současné době se dá vykonávat skutečně mnoho sportů a je vážně těžké si vybrat jeden, na který si budete pravidelně nacházet čas. Pokud patříte k lidem, kteří mají rádi energické sporty, které nejsou nijak náročné na techniku, měli byste vyzkoušet právě zmiňovaný a navrhovaný squash, protože se jedná o velice návykový sport, který si oblíbíte hned po prvním tréninku.

Mnozí lidé nevědí, co si od sportu nazývající se „squash“ představit. Přece jenom je to taková velká neznámá, proto si ho pojďme představit.

Jedná se o velice energický sport, který je vhodný pro každého zdravého člověka. Oblíbí si ho jak muži, tak ženy. Doporučujeme ho hrát pravidelně, protože jenom tak dojde k rapidnímu zhubnutí. I když tento sport není nijak náročný na techniku, zhruba hodinku běháte za míčkem, a to se na těle samozřejmě projeví.

Co na squash potřebuji?

Základní vybavení tvoří samozřejmě míček a raketa. Raketa je o něco menší než tenisová raketa, začátečníkům se doporučuje raketa o hmotnosti 120 až 145 gramů. Existují samozřejmě jak těžší, tak i lehčí rakety, ale pro začátečníky jsou ideální výše zmíněné kousky. Co se týče míčku, většinou se kupují černé míčky, které na sobě mají červený puntík. U míčků se však rozlišují vlastnosti. Začátečníci by měli volit takový míček, který skáče i při malém zahřátí.

Pokud však jdete na svůj první trénink, nemusíte si rakety a míček pořizovat. Na většině kurtech jsou rakety a míčky k dispozici, tedy můžete si je půjčit. Raketu s míčky doporučujeme koupit až ve chvíli, kdy si skutečně řeknete, že vás tento sport baví.

A co oblečení a obuv?

Na squash neexistuje žádné speciální oblečení či obuv. Oblečení volte klasicky funkční, které absorbuje pot. Co se týče obuvi, doporučuje se sálová obuv, která má většinou světlou podrážku, tudíž při běhu nešpiní podlahu.