Barva mauve v módě

Oživte svůj šatník s mauve, tedy s odstínem růžové a fialové

Milujete módu? Pak jistě víte, jaká barva je označována za barvu roku. Letos barva roku nespočívá v modré nebo v červené barvě, jak jsme na to zvyklí, letošní barvou roku je takzvaný odstín mauve, který se ohodnotil jako barva roku 2014. SamoZřejmě není populární přesně ten odstín jako v roce 2014, dnes je populární krapet světlejší tón této barvičky. Otázkou však je, o jakou barvičku se jedná?

Pod odstínem mauve si nemusí každý vybavit to, jak vpadá. Je to modrá barva nebo zelená? Ani jedna. Jedná se o odstín, který je specifikován jako „něco mezi odstínem růžové a fialové“. Tato barva je dnes populární především na svatbách, kdy nevěsty odstín mauve zakomponují do výzdoby svatební hostiny nebo do své svatební kytice. Kromě toho je tato barva hodnocena jako barva letošního léta, protože není nijak vyzývavá, ale zároveň není nudná a přehlédnutelná. Je tedy to nezbytné, bez čeho se letos v létě neobejdete.

Jemnost, něžnost i ženskost

Odstín mauve lze hodnotit jako jemný odstín, který je však velice elegantní, přesto podtrhuje ženskou nevinnost a něžnost. Zároveň lze říct, že podtrhuje všechny ženské křivky a že celému světu ukazuje, že žena je tvorem, kterého je nutné si vážit.

Možná si říkáte, že odstín mezi růžovou a fialovou může sednout jedině blondýnkám, které se speciálně na růžovou zaměřují, ale samozřejmě to tak není. Odstín mauve si zamiluje každá žena, protože je to odstín, jenž sedne každému.

Svěží odstín rozzáří váš šatník

Jak jsme zmínili, odstín není nijak výrazný, přesto není ani nudný a přehlédnutelný. Je zkrátka něco mezi tím. Označuje se za svěží odstín, který by v létě neměl chybět v šatníku žádné ženy. Dokonale rozzáří i ten nejnudnější šatník a zamiluje si ho každá žena, protože se skutečně snadno kombinuje.

Jak budete odstín mauve kombinovat vy?