Z velkoměsta do klidu, aneb když zatoužíte po změně

Z velkoměsta do klidu, aneb když zatoužíte po změně 

Město je fajn. Ruch, všechno při ruce, stačí naskočit do metra nebo na tramvaj a za chvíli jste tam, kde potřebujete. Lidí je tam ale až až a občas člověk zatouží po klidu a čtyři stěny malého bytu na sídlišti zkrátka nestačí.  

Změna prostředí  

V hlavě máte jediný cíl, chata na samotě. To je přesně to, co po dlouhých měsících prodírání se mezi davy, což se ještě více zhoršuje během turistické sezóny, z celého srdce chcete. Nerušený klid, přírodu a prostor. Nemusíte si hned kupovat nemovitost a vydat se ze svých úspor. Zkuste pronájem. Na týden nebo i jen na víkend. Stačí málo a vydechnete a naberete novou sílu.  

Změny prostředí na psychiku člověka funguje a má blahodárný vliv. Chata na samotě je tím nejlepším, co může člověka z města žijící ve víru všeho dění pro svoji duševní pohodu udělat. Už po dvou dnech budete cítit vnitřní klid.  

Na pohodu  

Výhodou pronájmu na pár dní je poměrně nízká cena. Nejde totiž o hotel ani stylový penzion, moderní apartmán ani výčet nadstandardních služeb. Je to jen chata na samotě, kde se můžete zařídit podle svého a vnímat ticho a klid. Bez větších potíží se na dvě noci vejdete do pěti tisíc korun. Můžete si s sebou zabalit jen tepláky a nasmažit řízky, nikdy nevyžaduje etiketu ani dress code. Přirozenost je to, co je pro tento typ ubytování typické.  

K mání jsou chaty i pro deset lidí. Je to ale to, co vám pomůže vypnout a vyčistit si hlavu? Záleží na povaze člověka. Pokud rádi trávíte čas se svými příbuznými nebo s partou přátel, není to problém, cena za pronájem se rozdělí mezi více lidí a ve výsledku si užijete volno za pár korun. Někdy ale člověk potřebuje být sám nebo jen se svou polovičkou. V takovém případě hledejte malé chatičky ke krátkodobému zapůjčení, zkuste glamping nebo maringotky. Určitě nebudete litovat. Jde totiž o nenásilný a nevtíravý zážitek a zároveň naprostý klid.