Největší letošní módní letní prohřešky nejen Čechů. Seznamte se s nimi

Největší letošní módní letní prohřešky nejen Čechů. Seznamte se s nimi

Léto bývá z pohledu módy velmi kritickým obdobím. Lidé preferují co nejlehčí alternativy oblečení, čemuž se nelze divit, když kralují třicetistupňová horka. Na druhou stranu i letní outfity mohou být moderní, stačí být jen v obraze a vědět, jaké aktuální trendy kralují. Letošnímu roku například vládnou lněné materiály, které mají tendenci chladit, když je venku nepříjemně teplo. Bohužel na len drtivá většina jedinců zapomněla, zato upřednostnili něco, co in už rozhodně není.  

Ponožky v sandálech neutuchající módní faux pas 

Pokud bychom měli zmínit jeden rádoby trend, který v českých končinách nezná konce, byly by to bezesporu ponožky v sandálech. I když letos evidujeme, že ponožky se do bot začínají navracet (tedy že vyčuhují z bot), do sandálů ponožky stále nepatří. Zejména ne do tradičních textilních sandálů, které sice hezky „větrají”, ale také nevypadají zrovna k světu.  

Podle nedávných průzkumů vadí ponožky v sandálech nejen Čechům, ale také zahraničním jedincům, kteří právě podle tohoto poznají, jestli k nim zavítal místní nebo turista.  

S leopardím vzorem to nepřehánějte 

Zatímco ponožky v sandálech vadí především ženám, muži zase nevidí rádi leopardí vzor v ženině šatníku. I když zvířecí motivy jsou stejně jako vloni umístěny vysoko na žebříčku módních trendů, módní stylisté upozorňují na jedno – příliš mnoho vzoru škodí.  

V outfitu proto nezapomeňte kombinovat leopardí vzor s něčím jednodušším, ideálně s jednobarevným kouskem, který udrží leopardí motiv na uzdě. V opačném případě se z trendu stává něco, co stylové rozhodně není.  

Jaké další letní prohřešky byly na denním pořádku? 

Vedle zmíněných prohřešků stojí za zmínku také bílé ponožky k černým teniskám nebo masivní zlaté šperky, které však vadí spíše laikům než odborníkům v módním odvětví.