Pavouci před tím prchají. A mohou i před vaší domácností. Jak na to?

Pavouci před tím prchají. A mohou i před vaší domácností. Jak na to? 

Chtěli byste, aby vaše domácnost byla jako bazilišek v druhém dílu o Harrym Potterovi? Tím myslíme hlavně proto, aby před vámi i pavouci prchali. Přesně tak se to přece pravilo na stránce, kterou se Hermiona snažila svým kamarádům naznačit, s kým vlastně mají tu čest a kdo se ukrývá v Tajemné komnatě. I když kouzla a čáry nemáte, existují nejrůznější odpuzovače hmyzu, které fungují i na lezoucí hmyz. Pojďme si však zmínit i řadu babských rad, které vám mohou v boji s pavouky pomoct. 

Vsaďte na velmi výrazné vůně 

Není tajemstvím, že velké spoustě hmyzu vadí výrazné, silné vůně. Už naše babičky věděly, že se může sázet na koření typu skořice, hřebíček nebo eukalyptus. Máta stejně jako citrusové slupky jsou osvědčenou a vyzkoušenou radou, která si v boji proti pavoukům vede skutečně na výbornou.  

Pokud máte doma aroma lampu, možná ukrýváte na poličce i vůni cedrových hoblin. Ta je stejně aromatická jako výše zmíněné bylinky či rostliny, funguje tedy naprosto stejně.  

Vyzkoušejte také křemelinu 

Pavouci se drží zpravidla na místech, kde je teplo a dostatek potravy. Milují prach, temné kouty a radují se také z vlhkého prostředí. Proto na ně vytáhněte křemelinu, která dokáže absorbovat veškerou vlhkost ze samotných pavouků, čímž je prakticky likviduje.  

Pokud se rozhodnete zvolit křemelinu v potravinářské kvalitě, dejte si pozor při jejím zacházení. Neměli byste ji vdechnout, je to nebezpečné.  

Prevence jako klíč k čisté domácnosti bez pavouků 

Abyste však ani jednu babskou radu nebo případně chemii nemuseli ani jednou použít, je načase začít s prevencí. Ta je totiž klíčem k čisté domácnosti bez pavouků. A taky bez jiného hmyzu, který si libuje v zaprášených temných nebo vlhkých koutech domova.  

Proto přistupujte pravidelně k vysávání a vytírání, jednou za čas pořádně ukliďte celý byt. Nesnažte se větrat v rozsvíceném pokoji (světlo hmyz přiláká), stejně tak utěsněte veškerá okna nebo jiné průlezy, kterými by mohli nejen pavouci vniknout do domácnosti.