Vysokoškolské tituly neznamenají vysoký plat. Zájem roste o “obyčejné” řemeslníky

Vysokoškolské tituly neznamenají vysoký plat. Zájem roste o “obyčejné” řemeslníky

Doby, kdy se tvrdilo, že vysokoškolský titul znamená zároveň i skvěle placenou práci, už jsou dávno pryč. V současné době se potvrzuje spíše pořekadlo, že řemeslo má zlaté dno. Ukazuje se totiž, že čím dál méně lidí umí pracovat rukama, že stále méně a méně lidí to dokáže. Se zvyšujícím se počtem studentů roste také zájem firem o “obyčejné” pracovníky, kteří to umí s nářadím a s vysokozdvižným vozíkem. Právě tyto zaměstnance se firmy rozhodly hodnotit doslova královsky. 

Jak jsme zmínili, aktuálně je řemeslo profesí, která má zlaté dno. Nemusíte studovat dlouhé roky, abyste byli dobře finančně ohodnoceni. Stačí, když budete šikovní a trochu pečliví. Podle průzkumů aktuálně roste zájem hlavně o zámečníky, obráběče a také o automechaniky, respektive elektrotechniky. Hodně hledaní jsou i technici ve strojírenství. 

Šikovné techniky si ve strojírenství hýčkají

Pravdou je, že pokud jste třeba zmiňovaným technikem ve strojírenství a jste zároveň šikovným pracovníkem, bude si vás firma doslova hýčkat. O takové zaměstnance je zkrátka největší zájem a takové zaměstnance si firmy nechtějí pustit. Snaží se jim proto snášet doslova modré z nebe, aby pracovníci neutekli ke konkurenci. 

Pokud se chcete stát také technikem ve strojírenství, třeba ve firmě MSC MetPro, a. s., kde budete materiál třeba tryskatnebo rovnat, měli byste mít patřičné strojírenské vzdělání. Jestliže nejste vyučeným technikem ve strojírenství, pak připadá v úvahu rekvalifikace. Pokud navíc budete umět třeba anglicky, je to velká výhoda. 

Stejně tak bude výhodou, pokud budete znát třeba program CAD nebo pokud budete umět pracovat s technikou dokumentací. 

Pokud budete šikovní, vydržíte ve firmě i roky

Jestliže patříte k pracovníkům, kteří neradi mění své pozice, oceníte, že ve strojírenství vydržíte i dlouhé roky, pokud tedy budete šikovným pracovníkem, kterého si firmy budou doslova hýčkat.