Velké společnosti couvají z projektu Libra

Velké společnosti couvají z projektu Libra

O kryptoměně jménem Libra jste pravděpodobně již slyšeli. Jedná se o kryptoměnu společnosti Facebook, která se rozhodla tímto krokem vstoupit do světa financí. Když se společnost Facebook nechala slyšet, že chce vstoupit do světa kryptoměn se svou vlastní kryptoměnou, vzbudilo to hromadu protichůdných reakcí. Některé se nesly v pozitivním duchu, jiné byly spíše kritikou. Kritika také zazněla z úst prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa, který se nechal slyšet, že jedinou adekvátní měnou je dolar a že žádná jiná měna nepřichází v úvahu. I proto se Facebook rozhodl založit kryptoměnu mimo Spojené státy, a to v Evropě v zemi, kde kryptoměny jsou poměrně podporované.  

Z počátku se společnost Facebook těšila z toho, že do Libry chce investovat řada velkých společností. Jenže nyní se situace trochu pozměnila – velké společnosti najednou začínají couvat z projektu, a to ještě není kryptoměna jménem Libra na světě. Světu se měla v celé své kráse představit příští rok, ale nyní je otázkou, jestli k tomu vůbec dojde.  

Couvá společnost Visa i MasterCard 

Nedávné informace říkají, že přehodnocovat svůj postoj k nové kryptoměně společnosti Facebook začínají velké společnosti, jako je Visa a MasterCard. Důvodem toho má být hlavně série negativních vyjádření vlád v USA a také v Evropě. Je pravdou, že na kryptoměnu Libra se snesla vlna útoků a že se společnosti MasterCard a Visa krapet zmýlily v úsudku.  

Také se začínají velké společnosti strachovat o to, že se dostanou pod drobnohled regulačních úřadů.  

Rozhodnuté nejsou ani další společnosti 

Z dostupných údajů také vyplývá, že rozhodnuté nejsou plně ani společnosti PayPal Holdings nebo Stripe. Otázkou tedy zůstává, jestli společnost Facebook bude mít vůbec nějakou podporu, zatím veškerá podpora se ubírá kroky zpátečními.