Kardigan. To je to, co musíte na podzim mít

Kardigan. To je to, co musíte na podzim mít

Kardigany lze označit za velice módní, slušivé módní trendy, které se s postupem let staly nadčasovými. Respektive jejich střih se stal nadčasovým, každou sezonou se mění jejich barvy, vzory a trochu i zpracování, ovšem typicky prvky kardiganu zůstávají. Jejich hlavní skvělou vlastností je to, že dokážou zamaskovat i kilogramy navíc, ostatně zakryjí i to, co ženy nechtějí, aby šlo vidět. V letošních podzimních kolekcích najdete nespočetně mnoho kardiganů, proto jeden ulovte.  

Kardigan je druhem svetru, který zpravidla nemá žádný límec ani rolák, nosí se většinou bez knoflíků a najdete ho v nejrůznějších délkách. Zatímco z počátku, kdy vstoupil do módního světa, se nosily kardigany hlavně s klopy, posléze se přešlo ke kardiganům bez klopů s délkou k zadečku, dnes se nosí hlavně ty dlouhé ke kotníkům s rozparky. Mnozí stylisté o něm mluví jako o blejzru z pleteniny, ostatně on tak i vypadá.  

V současné době je kardigan jedním z nejoblíbenějších kousků dámské módy. Jak jsme zmínili, za tu dobu, co je na trhu, se stal doslova nadčasovým, proto ho najdeme i v aktuálních podzimních kolekcích. Jenže v jaké podobě ho dnes najdeme v podzimních kolekcích? 

Pohodový styl, který je in 

Nic nyní nezkazíte tím, pokud si kardigan koupíte v neutrální barvě. Co třeba sáhnout po tmavě modrém kardiganu, který poté zpestříte páskem? Jednobarevné kardigany navíc snadno zkombinujete s čímkoli. Hezky se hodí ke kalhotám, k sukním nebo také k šatům.  

Samozřejmě nemusíte letos na podzim sáhnout jenom po jednobarevnosti, koupit si lze kardigany i v různých vzorech. Co třeba si koupit kardigan s indiánskými vzory? Ten taky nevypadá vůbec špatně.  

Kardigany v retro stylu 

Stále více se můžete setkat s kardigany, které jsou v retro stylu. Takové kardigany jsou volnějšího střihu, mají však masivní velké knoflíky nebo rozšířené rukávy.