Méně známé památky, které vidět v Římě

Méně známé památky, které vidět v Římě

Přemýšlíte nad tím, že se vydáte na víkend někam do zahraničí? Nechcete však vyrazit jen za hranice na Slovensko, ale chcete zamířit dál? Co třeba Itálie? Itálie je plná krásných, takřka dech beroucích měst, která stojí za navštívení. Za navštívení stojí zejména Benátky, které se potápí, tudíž je navštivte, co nejrychleji to půjde, také stojí za vidění Verona nebo Pisa, kde se vyfotíte u Šikmé věže. A taky nesmíte minout Řím! 

Do Říma se jezdí hlavně za zdejšími památkami, které jsou rozhodně krásné a velice fotogenické. Na druhou stranu mnozí lidé jezdí jenom za těmi stejnými památkami, nehledají jiné, méně známé památky, které jsou však stejně dech beroucí.  

Abyste se nezařadili k tradičním turistům, kteří si obejdou jen Koloseum a Fontánu di Trevi, prozradíme vám několik méně známých památek, které vám však učarují na první pohled. Víte, jaké památky jsou pro Řím typické, přesto se zde najde méně turistů než jinde? 

Forum Romanum 

Forum Romanum lze sice označit za pulzující centrum Říma, ale stejně se zde nesetkáte s tolika turisty jako jinde. Jedná se o centrum, kde se kříží náboženství, také politika nebo obchody a práva. Tedy tak tomu bylo dříve, dnes jsou to spíše velice půvabné a fotogenické ruiny, které nabízí nádherný výhled z pahorku Kapitol. Pokud vám je navíc méně než osmnáct let a jste občanem Evropské unie, neplatíte sem vstupné.  

Fontána čtyř řek 

Nádherná a méně navštěvovaná je i Fontána čtyř řek, která leží na barokním náměstí Navona. Jedná se o fontánu řek Dunaj, Ganda, Nil a La Plata, což jsou ostatně symboly čtyřech významných kontinentů. Pokud se sem vydáte, potkáte zde opravdu velké množství pouličních umělců, protože náměstí Navona je jejich velkým lákadlem. Potkáte se zde se sochaři, malíři, také s výtvarníky nebo s jinými podobnými umělci.