krém a šampon

Správné množství krému a šamponu

Používáte příliš mnoho krémů, šamponů, sprchových gelů a dalších kosmetických přípravků? Jaké množství je tedy v kosmetice dostatečné, co je málo a co je moc? Spousta z nás totiž používá zbytečně velké množství všech možných kosmetických přípravků v domnění, že čím více jej aplikuje, tím lépe budou dané výrobky účinkovat. Často je tomu ale přesně naopak. Například takový šampon, pokud jej použijete příliš mnoho, pěkně napění, ale špatně se vám vymývá z vlasů. Ty pak zbytečně zatěžujete a ony se více mastí. Šamponu se má dávat asi půl polévkové lžíce. Více ho skutečně není třeba. Musíte jej ale nanášet rovnoměrně. Jestliže vám vadí, že šampon málo pění, po nanesení šamponu vlasy zlehka pokropte vodou. Vytvoří se vám mnohem více pěny, se kterými si lépe vlasy umyjete.

Pasty a gely

Zubní pasta se používá ve velikost hrášku. Většina lékařů vám asi řekne, že mnohem důležitější, než je zubní pasta, je ta správná technika při čištění zubů a ona zubní pasta je jen pouhý příjemný doplněk. Není třeba to s ní přehánět, ale čistit a čistit. Sprchový gel se dává v množství symbolizující 2 lískové oříšky a mnohdy stačí i mnohem méně. Sprchový gel nás šetrně zbaví nečistot, potu a dodá vaší pokožce příjemnou vůni. Když sprchového gelu použijete příliš mnoho, pak může dojít ke smytí ochranné vrstvy z kůže. Pozor si dejte na koncentrovaný sprchový gel od Yves Rocher, kde stačí jediná kapka.

Pleťové krémy

Pleťové krémy aplikujte ve velikosti lískového oříšku. Každý krém má jinou konzistenci a také každá pleť je jiná. Přesvědčte se tak, že 5 minut po nakrémování si přitisknete na pleť jeden papírový kapesníček, na kterém by neměly zůstat žádné mastné skvrny. Opačný problém je ten, kdy krémem zbytečně šetříme. Důležitý je i pocit pleti, která musí být pružná a velmi příjemná.Oční krém aplikujte ve velikost hrášku. Nefunguje to nikdy tak, že čím více krému nanesete, tím větší bude účinek látek. Tělový krém má dávkování zcela individuální. Jestliže nanášíte tělové mléko po každé sprše, vaše kůže jej nepotřebuje příliš mnoho. Jednou za čas jej ale budete potřebovat o něco větší množství. Do 5 minut od aplikace už vaše kůže nesmí být mastná.Opalovací krém je ten, kterým se naopak nešetří. Na celé tělo musí přijít alespoň 2 polévkové lžíce. To je průměrně potřeba pro dostatečnou ochranu těla. Parfém aplikujte na 2 až 3 zmáčknutí na každou stranu krku, na tepny a do vlasů. Více jej není třeba.