Sporty, které jsou oblíbené v Irsku

Sporty, které jsou oblíbené v Irsku

Irsko je místem, kam se každým rokem sjíždí stovky turistů. Sice sem jezdí především za zdejšími hospodami, ale ten spotřebovaný alkohol by se měl pořádně spálit, a to tak, že se začne sportovat. Irsko, stejně jako každá jiná země, má své oblíbené sporty, jež se preferují před ostatními. Pokud se sem chystáte, určitě se vyplatí o jednotlivých sportech něco vědět, abyste byli takzvaně “v obraze” a abyste věděli, co si se zdejšími můžete zahrát nebo jak s nimi sportovně trávit čas.  

Obecně lze říct, že sport je v Irsku velice oblíbený, a to jak aktivně, tak pasivně. Pokud budete hledat téma k hovoru, rozhodně směřujte konverzaci ke sportu, jelikož o tom jsou místní ochotni si povídat dlouhé hodiny. Kromě toho jsou ochotni si povídat i o počasí, ale to není tak záživné téma. Sport je atraktivnější.  

Pokud bychom měli srovnat Irsko a Česko, řekli bychom, že v Irsku jsou sportovní utkání navštěvovaná daleko více než u nás. Ostatně sportovní utkání jsou zde podstatně větší, a to i tehdy, kdy se nejedná o žádný důležitý zápas.  

Jaké sporty jsou v Irsku tradiční? 

Pozastavme se na malý okamžik u konkrétních sportů, které jsou pro Irsko typické a které jsou zde tradiční. Zmínit musíme zejména tradiční irský fotbal, který se hraje v patnáctičlenných týmech. Cíl je podobný jako u českého fotbalu, a sice body se získávají střelením gólu do soupeřovy branky. Pokud bychom však měli hledat odlišnosti mezi irskou a českou podobou fotbalu, pozastavili bychom se nad vybavením, které je opravdu odlišné. Stejně tak je odlišný způsob hry. Irský fotbal je trochu drsnější, fotbalisté své soupeře dokážou víc zranit.  

Není to jen o irském fotbalu 

Samozřejmě irský fotbal není jediný sport, který se v Irsku hraje. K dalším typickým sportům patří pozemní hokej, dostihy nebo také box, který má v Irsku velice dlouhou tradici. Box si získal obrovskou popularitu zejména před osmi lety, kdy nezmiňovaná sportovkyně zaznamenala ohromný úspěch na olympijských hrách v Londýně.