Jak jíst sushi a dalších několik zajímavostí

Jak jíst sushi a dalších několik zajímavostí

Sushi se řadí k oblíbeným pokrmům nejen v samotném Japonsku, odkud pokrm pochází, ale také se jedná o velice oblíbený pokrm i u nás. V případě, že si chcete zajet na opravdu dokonalé sushi, doporučujeme zavítat do sushi Ostrava, kde ochutnáte sushi na japonské úrovni, i když není k dispozici sushi rýže, která je k dispozici jenom v Japonsku. 

Jelikož je sushi pokrm, který je v České republice opravdu nadmíru oblíbený, nabízí se otázka, jak by se sushi mělo správně jíst. Řada Čechů totiž neumí pracovat s klasickými hůlkami, ale pravdou je, že hůlky v tomto případě opravdu nejsou potřeba. Vždyť ani samotní Japonci nejedí sushi s pomocí hůlek, ale konzumují je rukama. 

To je však jen jedna z mnoha zajímavostí a tipů, které pro vás máme. Například věděli jste, že mezi jednotlivými sousty byste měli sníst nakládaný zázvor, aby se neutralizovala chuť a každé sousto sushi jste si mohli dokonale vychutnat?

Jaký nápoj si dát k sushi?

V souvislosti s konzumací sushi se nabízí otázka, jaký nápoj si k sushi dát, jaký nápoj je k sushi naprosto skvělý a ideální. V ideálním případě byste si měli dát pivo nebo případně suché bílé víno. Jestliže však patříte k abstinentům, měli byste si poručit teplý zelený čaj. 

Jestliže chcete svůj zážitek ze sushi obohatit o něco dalšího a výjimečnějšího, doporučujeme zkusit takzvané sake, což je nápoj, který se podává buď studený, nebo ohřátý na čtyřicet stupňů Celsia. 

Sushi je zdravé, věděli jste to?

Možná si říkáte, proč byste měli upustit od tradičního českého vepřo, knedlo, zelo. Důvodem toho je fakt, že je sushi velice zdravé. Obsahuje nejen tělu potřebné bílkoviny, ale také zdravé tuky, což jsou omega-3 mastné kyseliny. Ty si tělo nevyprodukuje samo, přesto je ke svému správnému fungování potřebuje. Kromě toho sushi obsahuje i vitaminy a tělu potřebné minerály, jako je fosfor, selen nebo železo a draslík.