Proč a jak investovat do zlata?

Proč a jak investovat do zlata?

Téměř určitě jste v poslední době zaznamenali, že roste inflace. A všude slyšíte, že pokud je inflace vysoká, nevyplatí se držet své peníze na účtu, protože jejich reálná hodnota klesá. Naštěstí existují způsoby, jakými můžete své úspory ochránit. A jedním z nich je investice do zlata. Investiční zlato je komodita směnitelná kdekoli na světě a jedná se o jednu z nejstabilnějších hodnot na trhu. Důvěřují jí lidé po celém světě.

Investiční zlato

Investice do zlata je jednou z mála bezpečných investicí, na které můžeme narazit. Pravda, nemůžete očekávat obrovské zisky, jako je tomu například když investujete do akcií. Na druhou stranu zlato je stabilní, takže nehrozí ani příliš velké ztráty. Cena zlata může v krátkodobém hledisku tak trochu kolísat, není to ale nic závratného. Naopak: jeho hodnota v dlouhodobém horizontu neustále roste. Nákup investičního zlata je velice jednoduchý.

Zlato jako pojistka proti inflaci

Zlato je drahý kov, který neumíme uměle vyrobit. Na rozdíl od měny, kterou běžně používáme v obchodech a k nejrůznějším platbám. To, že je zlata omezené množství, znamená, že si drží svou hodnotu. Investiční zlato kupujeme obvykle v dobách nestabilních, jako jsou politické nebo hospodářské krize a také v období vysoké inflace. O zlatu nepřemýšlíme jako o prostředku, jak zhodnotit své úspory, ale jak je ochránit.

V jakých formách se investiční zlato prodává?

Investovat do zlata může každý. Také lidé, kteří nevlastní miliony nebo třeba statisíce korun. Investiční zlato můžete nakoupit již za pár tisíc korun. Nakupovat můžete zlaté slitky či mince nebo dokonce zlaté cihly (ty už ale mají mnohem větší hodnotu). Zlato je velmi likvidním zbožím, což znamená, že v případě, že budete potřebovat své peníze zpět, získáte je prodejem zlata do několika desítek hodin. To není u investičních komodit rozhodně pravidlem.