Nízký Jeseník jako ideální pracovní místo pro elektronické nomády

Nízký Jeseník jako ideální pracovní místo pro elektronické nomády

Pracujete odkudkoliv? Vydejte se do Nízkého Jeseníku. Je zde levně a náhorní plošina umožňuje zajímavé výhledy do okolí. Po pracovní době na vás čeká spousta zážitků!

Kamkoliv vás kola ponesou

Stát se elektronickým nomádem je snem mnoha z nás. Stačí k tomu přitom velmi málo. Obytná vestavba do auta, se kterou se můžete na své auto spolehnout i z hlediska přípravy pokrmů, a také stan na střechu auta. Toť vše. Pojízdnou kancelář i hotel máte stále k dispozici a můžete se věnovat své práci zcela nerušeně. Po ukončení pracovní doby se naplno věnujete svému volnému času. Projíždíte se na kole, objevujete krajinu i památky, jste naprosto soběstační. 

Vydejte se do Nízkého Jeseníku

Tento geomorfologický celek je plošně nejrozsáhlejší pohoří v České republice, zabírá téměř 2900 čtverečních kilometrů. A rozhodně zde bude co objevovat. Poté, co se sem dostanete z pohoří Hrubý Jeseník, kde si pohodlně vyjedete svým autem až k úpatí hory Praděd, už se před vámi tato náhorní planina příjemně otevře. A vy si jen vybíráte místa, odkud se vám dobře pracuje. Výhledy jsou úchvatné. 

Je libo pracovat přímo ze sopky? 

Vaše pracovní místo si tak můžete zcela přizpůsobit svým požadavkům. Pracovat tak můžete třeba přímo ze sopky. V okolí nádrže Slezská Harta jich je požehnaně. Stačí si jen vybrat, odkud budete mít nejlepší výhled do okolí. Po pracovní době přehradu můžete obkroužit na kole. 

Hurá pod zem!

Nízký Jeseník je známý také pro těžbu břidlice, která se využívala například jako střešní krytina. V okolí městečka Odry nebo Budišov nad Budišovkou máte možnost navštívit několik důlních děl, jejichž velikost vás překvapí. Zanedlouho zde budou otevřeny také punkevní jeskyně. Uvidíte při svých toulkách permoníka?

Nízký Jeseník obývají lidé, kteří stále žijí v souladu s přírodou. Na vesnických sídlech poznáte jejich pracovitost, kdy se věnují zahradničení i chovatelství. Navštivte například farmu Glauder a obdivujte majestátní chovné kusy skotu.