Pracovní desky z masivu nebo nerezu? Možností je celá spousta

Pracovní desky z masivu nebo nerezu? Možností je celá spousta

Vybrat si vhodnou pracovní desku do kuchyňského koutu je stejně obtížné jako najít správný kuchyňský dřez, který bude naším spolehlivým parťákem při umývání nádobí. Nabídka na trhu je i v tomto případě opravdu obrovská. A jelikož se jedná o nejpoužívanější plochu v kuchyni, výběr není dobré podcenit. Pro jaký typ se ale rozhodnout?

Většinou hrají hlavní roli preference samotného uživatele kuchyňského koutu. Většina lidí dbá na design, ale funkčnost a praktičnost jsou vlastnosti design převyšující. Na to pamatujte při výběru této části kuchyně. Jak již bylo zmíněno, mluvíme o jedné z nejpoužívanějších ploch v této části domu. 

Nerezové desky jsou výjimečností

Za stále více pozornost budící pracovní desku označujeme tu nerezovou. Běžně se v domácnostech nevyskytuje, spíše je součástí kuchyní v gastronomických podnicích. I když je pravdou, že díky vzrůstající popularitě industriálního typu bydlení se dostává i do běžných rodinných domů. 

Pyšní se především hygienickou nezávadností, také skvělou výdrží (i proto se používá v restauracích a hospodách) a dlouhou životností.

Přírodní kámen jako luxus samotný

Pokud si ve svém domově potrpíte na luxusní prvky, pak by ve vaší kuchyni neměla chybět deska z přírodního kamene. Je považována nejen za ten nejluxusnější model na trhu ale logicky i za ten nejdražší. Nejčastěji takovou pracovní desku tvoří žula, protože třeba takový vápenec je příliš pórovitý. 

Žula jako taková se pyšní dobrou odolností i vůči vysokým teplotám. Bohužel je méně odolná proti chemikáliím, proto k jejímu čištění přistupujte s jistou dávkou opatrnosti. 

Technický kámen jako levnější alternativa

O něco levnější alternativou přírodního kamene je kámen technický, který je však příliš těžký, proto se nehodí na každou kuchyňskou linku. Jeho usazení je dobré zkonzultovat před pořízení s odborníky.