Doplňky do bytu, které promění váš interiér

Doplňky do bytu, které promění váš interiér

Každá domácnost by měla být příjemná a útulná. Že tyto požadavky váš dům nesplňuje? Pak se nabízí otázka, proč. Třeba vám chybí jedno, a to doplňky do bytu. I když mluvíme o pouhých levných, drobných dekoracích, udělají v konečném výsledku mnoho. Jenže jaké konkrétní si domů určitě přinést a jaké můžete nechat na pultech obchodů? 

Polštáře do ložnice i obývacího pokoje 

Stěžejním bytovým doplňkem jsou bezesporu polštáře. Při jejich výběru nezáleží ani tak na velikosti či tvaru, dokonce ani na jejich pohodlí (budou pouze dekoračním prvkem). Vystelte jimi postel, ale také jimi zpestřete sedací soupravu.  

Pokud bychom měli vybrat takové, které jsou aktuálně nejvíce moderní, zmíníme především pastelové alternativy. Patříte spíše k milovníkům neutrality? Pak sametové nebo neutrální odstíny budou trefou do černého. 

Dřevo má v domě své místo 

V posledních letech se sází na ekologii a dbá se na to, aby příroda zela z každého koutu domova. Nemusíte však každou jednu polici vystýlat pokojovými rostlinami, stačí vsadit na dřevěné bytové doplňky, které jdou ruku v ruce s každou jednou barvou. Ať už si pořídíte dřevěné sošky, mísy nebo květináče, vždy je to pomyslná trefa do černého. 

Květiny do domácnosti patří 

Ale když už jsme zmínili ony pokojové rostliny, měly by mít také v domácnosti své místo. I když nepatříte k profesionálním pěstitelům, stejně jimi vyplňte volné rohy pokojů a místností. Pamatujte na jedno – nejen, že zútulní domácnost, ale také do ní přinesou živost a vzduch uvnitř pročistí.  

Dnes se sází především na pokojové rostliny stálezelené čili takové, které nevykvetou do barev duhy. Mohou to být malé stromečky, ale také monstera s monstrózními listy. 

Koberce pro maximální pohodlí 

Máte v domácnosti položenou plovoucí podlahu? Pak si pořiďte kusové koberce, které ji hezky zpestří. Pozornost věnujte nejen výšce vlasů, ale barvě, kvalitě i vzoru.