Podzim ve znamení dlouhých svetrů

Podzim ve znamení dlouhých svetrů

S příchodem chladnějších dní jsme měli tendenci vytáhnout kabáty, na které se přes celé léto jenom prášilo ve skříni. Během krátké chvíle jsme je aktivně začali nosit, což je na jednu stranu škoda. Na podzim se totiž nemusíme nutně zabalit do kabátů, existuje ještě jedna, krapet lehčí, alternativa.  

Na kabáty je totiž možná ještě brzy. Lépe bychom udělali, pokud bychom se zahalili do dlouhých svetrů. Právě ty jsou letos na podzim hlavním módním trendem a neuděláte špatně, když se zabalíte právě do jednoho takového dlouhého svetru.  

Na knoflíčky nebo bez 

Dokonce ani nezáleží na tom, jestli bude svetr na knoflíčky nebo jestli bude bez knoflíčků. Zkrátka stačí, když onen svetr bude dlouhý. Těmto svetrům se říká kardigany a dříve to byly poměrně nevýrazné kousky. Nyní je však jejich sezona a najednou nejsou tak nevýrazné, naopak upoutají, pokud je člověk umí skvěle zkombinovat.  

Kardigany jsou známé hlavně pro svou všestrannost, kvůli které je miluje nejedna žena. Jeho přední výhodou je, že umí fantasticky skrýt nedostatky, které žena na svém těle vnímá a které se jí jinak s těsnými kousky schovávají jenom stěží.  

K džínům, sukním i šatům 

Kardigany jsou univerzální a všestranné. To ostatně bylo zmíněno. Kombinovat je můžete s džíny, také s šaty nebo sukněmi. Hravě se hodí i k teplákům nebo legínám, pakliže chcete nosit kardigany v pohodlí domácnosti.  

Díky tomu, že lze kardigan sehnat v mnoha různých provedeních, nemusíte se obávat, že by v něm bylo horko nebo příliš zima. Zkrátka jen zvolte takový, ve kterém je vám dobře. Teplejší zachrání před zimními mrazy, tenčí se hodí zase na začátek podzimu nebo jara.  

V každém případě volte hlavně ty, které jsou opravdu dlouhé – klidně až ke kotníkům. Přesně ty jsou totiž nyní in. Kratší verze nejsou zrovna v módě, těm odzvonilo prakticky ihned potom, co přišly do módy.