Rady, jak zhubnout běháním. Vneste do svého života pohyb

Rady, jak zhubnout běháním. Vneste do svého života pohyb

Máte pocit, že za dobu karantény jste přibrali? Chcete nyní zhubnout přebytečná kila, která vám nedají v noci spát a která vám stojí na cestě za vysněnou postavou? Pokud je tomu tak, doporučujeme vnést do svého života pohyb. Ovšem takový, který vám pomůže aktivně s hubnutím. Jedním takovým sportem nebo pohybem je běh, který člověka nic nestojí a který může člověk provozovat prakticky kdykoli.  

I odborníci velice často doporučují běh jako sport na hubnutí. Samozřejmě abychom efektivně zhubli, je důležité držet i jakousi životosprávu. Bez toho aktivně nezhubnete. V kombinaci s během je to však osvědčená dvojka.  

Hlavně běhat pravidelně 

Co je velice důležité, tak je běhat pravidelně. Pokud si zaběhnete jednou za čtrnáct dní, poté za dva dny a poté budete mít dva měsíce pauzu, opravdu nemůžete očekávat, že aktivně zhubnete. Efekt to takovým stylem nebude mít žádný. Proto začněte běhat pravidelně. V ideálním případě běhejte třikrát, čtyřikrát do týdne. Zbylé dny protkávejte jinými sporty a samozřejmě odpočinkem.  

Běhejte aspoň čtyřicet minut 

Aby však bylo běhání dostatečně efektivní, je důležité běhat i dostatečně dlouho. Dvacet minut opravdu nestačí, ale dvojnásobek je už něco jiného. Běhejte tedy ideálně čtyřicet minut a výsledky se dostaví v poměrně brzké době.  

Po doběhnutí se najezte 

Mnoho lidí dělá tu chybu, že se po doběhnutí nenají. Jenže právě jídlo je to, co by mělo po běhu následovat. Během běhu tělo vydá energii a očekává, že ji zase po doběhnutí dodáte. Pokud se tak nestane, tělo si začne paradoxně dělat zásoby, a to zpravidla v nejvíce problematických částech těla.  

Běhejte pomalu 

Tedy alespoň ze začátku. Pamatujte však na to, že na pomalém běhu není nic špatného. Právě naopak. Díky pomalejšímu běhu máte tendenci uběhnout víc, protože lépe zvládáte svůj dech.