Kolik stojí kvalitní mobilní aplikace?

Kolik stojí kvalitní mobilní aplikace?

Žijeme v době, kdy se bez investic do zajímavých projektů a podpory myšlenek nepohnete z místa. Jen málokdo má ale jasnou představu o tom, kolik co stojí. Mobilní aplikace mnohé nemile překvapí. 

Nejistá cena 

Otázka ceny je ošemetná a nedá se přesně určit, kolik vás bude mobilní aplikace stát. Záleží na mnoha faktorech. Mohlo by se zdát, že většinu z nich můžete ovlivnit, ale popravdě jde spíš jen o kompromisy a možnost volby. Dodržujte dvě základní pravidla a možná vás mobilní aplikace vyjde o něco levněji.  

Vývojář 

Bez vývojáře to nejde. Je to člověk, který se v oboru vyzná, který pronikne hluboko do jádra všech nastavení, technologií a procesů. Výsledkem jeho práce je funkční a intuitivní aplikace na míru vašim představám. Oslovit můžete jednotlivce pracujícího na vlastní pěst nebo profesionální firmu. Záleží, v co máte důvěru. A na referencích. Práci ale všem zúčastněným značně usnadníte a zároveň ušetříte i nemalé peníze díky úspoře času vynaloženého na 

konstruování představ o finální podobě mobilní aplikace. Rolovací menu, objem informací. pravidelné notifikace, responzivní design. To všechny byste si měli předem rozmyslet. 

Myslete ale na to, že kvalitní vývojář si účtuje minimálně 500 Kč na hodinu. A to je spíš jen odrazový můstek. Jen málokterá aplikace tak stojí pod třicet tisíc korun, výjimkou není ani dvojnásobek. 

Prostor pro úpravy 

Myslete do budoucna a snažte se vcítit do situace uživatelů. Při přemýšlení o aplikaci si nechejte dostatečný prostor pro změny a úpravy, aby nemusel vývojář podnikat velké kroky a vy opětovně výrazně investovat. Je lepší vydat se z peněz na začátku a ne opakovaně. Nebo si sjednejte smlouvu, díky které budou doplňkové práce za nižší hodinovku. 

Někteří vývojáři jsou ochotní vytvořit takové rozhraní, kdy je majitel aplikace schopen obsluhovat web sám bez zásahu profesionála. Pokud se v této oblasti alespoň trochu orientujete, můžete ušetřit.