Za sluncem i v zimě

Leze vám zima krkem? Zajeďte si za sluncem! Kde je teď hezky?

Zima není zrovna oblíbené roční období. Pokud pomineme Vánoce, tak se na zimu ani netěšíme. Výjimkou jsou ti, kteří milují zimní sporty – ty jsou na toto roční období připraveni už od konce léta. Ovšem ti z nás, kteří zimu nemají v lásce, kteří nesnáší mokré a špinavé boty od břečky, která se nazývá sníh, by nejradši utekli někam za teplem. Naštěstí to není nic, co by nešlo splnit. Ještěže na celém světě není jedno klimatické pásmo!

Existuje hned několik míst, kam byste si během naší zimy mohli vyjet za létem. Pokud nevíte, co si máte nadělit pod stromeček, nadělte si nějaký takový zájezd, který bude stát rozhodně za to. Přinášíme vám pár míst, kde je nyní horoucí léto.

Je libo Venezuela?

Venezuela je velice krásná destinace, která nabízí mnoho zajímavých aktivit. Koupat se zde můžete v Karibiku – můžete se tedy na malou chvilku cítit jako Johny Depp ve filmu Piráti z Karibiku nebo jeho soukromý ostrov zde můžete potají navštívit. Kromě toho můžete využít možnost výletů do Caracasu či se můžete vydat prozkoumávat Orinoko.

Každý tento výlet má rozhodně něco do sebe a to příjemné teplo, které vás bude během dnů provázet, je doslova k nezaplacení.

Dotkněte se divočiny!

Trochu dražším zájezdem, ale tím neopakovatelným zájezdem, je výlet do Zanzibaru. Pokud milujete zvířata, milujete rozhodně i Afriku. Afrika je známá tím, že když je u nás zima, tam je plus čtyřicet, když je u nás horko, tam je poměrně zima. Samozřejmě se zde můžete projít i na pláži, zaplavat si v teplém Indickém oceánu, můžete zde prozkoumat korálové útesy, ale to jediné, co budete na tomto místě chtít vidět, je safari.

Exotické druhy zvířat, jako jsou lvi, tygři nebo sloni či žirafy, vídáme u nás jenom za sklem v zoologických zahradách. Pokud je vám líto, že těmto druhům zvířat nemůžete být blíž, chce to jenom vyrazit právě na safari. Jenže na safari jim budete tak blízko, že na vás klidně můžou zaútočit, protože se octnete na jejich území. Až na safari vám dojde, že zvířata, která vídáme za sklem v zoo a kterých se nebojíme, mohou být skutečně velice nebezpečná.