Nejlepší lyžování

Místa, kde zažijete to nejlepší lyžování

Zima je roční období, které nemá v lásce každý. Většina z nás by bez zimy dokázala žít, bohužel zima k roku patří a my se jen musíme smířit s tím, že naše boty budou stále mokré a vlasy stále zmrzlé. Z tohoto ročního období jsou nejvíce nadšeni milovníci zimních sportů, kteří už od brzkého podzimu chystají své lyže a jiné potřebné vybavení, aby hned při prvním sněžení mohli vyrazit na hory. Pro většinu lyžařů je však Česká republika malá a málo atraktivní, proto se vydávají do zcela jiných oblastí, kde zažijí lyžování, na které budou ještě dlouho vzpomínat.

Pokud taky patříte k těm nadšencům, kteří rádi zkouší nové terény a kteří milují zahraniční lyžování, přinášíme vám pár tipů, kam se za tím nejlepším zahraničním lyžováním můžete vydat. Přece jenom je svět plný lyžařských středisek, ale mít přehled o těch nejlepších je k nezaplacení.

Portes du Soleil

Jestli milujete napůl francouzské, napůl švýcarské lyžování, s tímto lyžařským střediskem vám rozhodně uděláme radost. Jedná se dnes o největší propojenou lyžařskou zónu světa, proto je dost možné, že jste si v ní už zalyžovali. Pokud ne, měli byste se sem vydat. Čeká na vás totiž 650 kilometrů sjezdovek, při kterých skutečně nemusíte sundat lyže z nohou.

Samozřejmě toto středisko není jenom pro profesionály, ale najde se zde mnoho tratí, které jsou lehčí nebo středně těžké. Co se týče známých tratí a míst, ze švýcarských se jezdí nejvíce na Morgins, ale taky na Champéry či Les Crosets. Z těch francouzských se velice často volí Avoriaz a Les Getz.

Sv. Mořic

Ve Švýcarsku je oblíbené středisko Sv. Mořic, tedy bez překladu Sv. Moritz. Ještě donedávna to bylo středisko, kam jezdili hlavně movití lidé, ale dneska tomu tak už dávno není. Sice jsou zde noblesní hotely a obchody, kde si můžete koupit extra drahé šperky, hodinky nebo kožešinky, ale lyžování je zde už skutečně pro každého. Najdeme zde konkrétně tři lyžařské propojené zóny, které nám nabízejí snad 350 kilometrů dlouhé tratě. Najdeme zde dvě hlavní velké lanovky. Pokud byste si chtěli zakusit jet tu nejtěžší trasu tady, tak byste si měli sjet olympijskou sjezdovou trať z vrcholu Corviglie.