Hrady jako strážci severní Itálie

Hrady jako strážci severní Itálie

Svět je jedno pozoruhodné místo, kde na každém rohu najdete něco jiného. Zatímco někteří dobrodruzi míří za velkým dobrodružstvím do Afriky, kde z ryzí vzdálenosti pozorují nebezpečné živočich, se kterými by se jinak setkali v zoologické zahradě, jiní hledají nejrůznější zajímavé památky všude na světě. Pokud patříte k lidem, kteří milují právě památky a architektonické skvosty, doporučujeme zamířit na sever Itálie, kde narazíte rovnou na několik strážců v podobě hradů.  

Hrady jsou většinou opředené celou řadou mýtů a pohádek. Zatímco některé báje se odvíjí od skutečnosti, jiné jsou čistě vymyšlené. Za prozkoumání a odhalení bájí a pověstí výlet na sever Itálie rozhodně stojí. Za zdejšími hrady, které jsou označované za strážce severní Itálie, se jezdí zhruba sedmkrát do roka, kdy se prozkoumají hlavně hrady San Michele, Caldes nebo Thun a Valer.  

Hrad Caldes je největším zážitkem 

Jen u málokterých hradů se setkáte se zachovanými interiéry. U hradu Caldes se však se zachovanými interiéry opravdu setkáte. Až se budete procházet po hradě, všimněte si kombinace jak benátské, tak německé a lombardské architektury, která se často pohromadě nevidí. Tato zastávka je druhou na seznamu výletního autobusu. Hrad byl postaven ve třináctém století a jeho cílem bylo kontrolovat stezky vedoucí do zdejšího údolí Val di Sole.  

Sejděte se s hrabětem na hradě Valer 

Zajímavý je však také hrad Valer, který má více jak osmdesát pokojů. Dokonce je stále ve vlastnictví pravého hraběte. Ve vlastnictví rodu Spaurů je více jak šest set padesát let. Samozřejmě hrad není v úplně původním provedení, jelikož je to stále sídlo hraběte, došlo v uplynulých letech k rekonstrukci interiérů a k menším úpravám.  

Zmiňovaných osmdesát pokojů však je dodnes zachováno. Našli byste zde více jak patnáct ložnic, čtrnáct koupelen, také několik kuchyní, hodovních síní, součástí obrovského komplexu je samozřejmě knihovna, dokonce dvě kaple nebo vinný sklep. A jelikož žijeme v moderní době, součástí hradního komplexu je také bazén.