Irsko jako země lákavá. Poznejte ji víc díky několika faktům

Irsko jako země lákavá. Poznejte ji víc díky několika faktům

V době domácí karantény většina lidí vypisuje seznam míst, kam by se ráda podívala, co by ráda viděla, co by ji bavilo a co by chtěli navštívit. Mezi jednotlivými zeměmi se nachází na mnoha wish listech také Irsko, které je zemí poměrně lákavou a zajímavou. Navíc není extrémně vzdálená a letenky sem nestojí majlant. Země je typická především pro svou zelenou barvu a samozřejmě také pro skvělé pivo a whisky. Pojďme se však podívat na několik zajímavých faktů, o nichž mnoho lidí neví a které mohou být tím hlavním důvodem, proč právě Irsko navštívíte i vy. 

Najdete zde nejstarší bar v Evropě 

Jak jsme zmínili, Irsko je typické svým alkoholem, tedy whisky a samozřejmě také pivem. Možná vás tedy nepřekvapí, že se zde nachází vůbec nejstarší bar v celé Evropě. Jednán se o hospodu s názvem Seans`s Bar, kterou najdete ve městě Athlone. Historie tohoto baru sahá dokonce až do počátku desátého století čili stojí na tomto místě opravdu pěkně dlouho. Rekonstrukce však proběhla v minulém století, asi v sedmdesátých letech, a tak se nemusíte obávat toho, že by vám střecha spadla na hlavu.  

Nenajdete zde mnoho zrzků a zrzek 

Mnoho lidí má Irsko spojené se zrzavými hlavami čili se zrzky nebo zrzkami. Jenže pravdou je, že zrzavých obyvatel není v Irsku zrovna mnoho. Irové opravdu nedominují zrzavou barvou vlasů, spíše jsou tito lité jakousi utlačovanou menšinou. Zrzavých lidí je zhruba jenom devět procent z celkové populace, což je opravdu zanedbatelné a překvapující číslo v souvislosti s tím, že řada lidí má zkrátka Irsko spojené se zrzky.  

Bez hadů a lasiček 

Pokud se obáváte hadů nebo lasicovitých zvířat, pak je Irsko pro vás naprosto to pravé. Právě zde na hady a lasicovitá zvířata prakticky nenarazíte. Irové jsou toho názoru, že za to vděčí svatému Patrikovi, patronovi této země, který je podle nich posbíral a odnesl ze země. Na vině je však ve skutečnosti geologický vývin země. V době, kdy se začali vyvíjet hadi, byla totiž země ještě ponořená v oceánu.