Benátky je město nejen pro romantiky

Benátky je město nejen pro romantiky

Slunečná Itálie láká na nejedno své město. Mnozí lidé každý rok přemýšlí, kam se vydají jen tak, na prodloužený víkend, Itálie je jednou ze zemí, která vždycky vyhraje, jelikož je možné dostat se sem i autem. V případě, že se chcete také vydat autem do Itálie, doporučujeme vyjet do slunných krásných Benátek. Toto italské město doporučujeme zejména proto, že je to město, co se potápí, což znamená, že zde není čas ztrácet čas. Abyste ho ještě stihli nad vodou, dlouho nerozmýšlejte nad cestou sem.

Benátky, nebo také Venezia, je hlavní město severoitalské oblasti Benátsko. Je zde krásné historické jádro, které sídlí na mělké laguně. Novější části města byly pak vybudovány už na rozsáhlém břehu, nikoli na laguně.

Jak jsme zmínili, jedná se o město, které se každým dnem potápí. Už dlouho tu nebude, je proto dobré sem vycestovat co nejdříve. Podle odborníků se každým rokem zvyšuje hladina moře o devadesát centimetrů.

Benátky jsou kulturou samotnou

Historické Benátky jsou plné krásných kulturních pamětihodností a uměleckých památek. Působil zde nejeden umělec, jehož umění zde můžete pozorovat a sledovat. Například zde najdete nádhernou baziliku svatého Marka nebo případně i Dóžecí palác, který byl zbudován mezi dvanáctým až patnáctým stoletím.

O Benátkách lze říct, že je to město plné kostelů. Najdete zde například kostel sv. Jiří Většího, tedy San Giorgio Maggiore, kromě toho klášterní kostel Panny Marie bratří, tedy Santa Maria dei Frari.

Zajímavosti o Benátkách

V tomto městě vás překvapí nejedna věc, jednou z nich jsou třeba domy v Benátkách, které jsou číslované v rámci čtvrtí, kterých je v Benátkách šest. Nejsou tedy číslovány dle ulic. Na Piazza San Marco se nachází hromada holubů, doslova to svádí k jejich krmení, ovšem to je protizákonné, a to konkrétně od roku 2008.