Havlovky se vrátily. Jak kalhoty vypadají nyní a s čím je nosit?

Havlovky se vrátily. Jak kalhoty vypadají nyní a s čím je nosit?

Vzpomínáte si na to, co se nosilo ještě za dob prezidenta Václava Havla? Možná si na to nevzpomínáte, ale když si vybavíte oděv právě tohoto muže, ten největší trend vás ihned napadne. Václav Havel nebyl opravdu jen našim prezidentem a nemá na svědomí jen několik bonmotů, ale je to především muž, který do módy dostal takzvané Havlovky, čili boty, které jsou ke kotníkům, ale jsou to kalhoty s puky, které obvykle nosíme k obleku. Tyto kalhoty jsou však, jak jsme zmínili, kratší než klasické oblekové šaty, obvykle se k nim nosí dlouhé ponožky a případně polobotky.

O těchto kalhotách lze říct, že nějakou dobu ležely ve skříni každého z nás a čekaly na to, až nastane opět jejich čas. A on kupodivu nastal. V případě, že jste už chtěli typické Havlovky vyhodit, opět je začněte nosit ven. A to platí nejen u mužů, ale také u žen, jelikož i dámské provedení se dostalo do světa a ženy ho nosí opravdu velmi rády.

Havlovky a pánové

Havlovky u pánů zůstaly v poměrně nepozměněném stavu. Jedná se o kalhoty s puky, které jsou krátké zhruba ke kotníkům a které jsou vyrobeny z pohodlné textilie, nikoli z klasické táhnoucí džínoviny. Naopak – Havlovky jsou velmi pohodlné a stylové provedení tepláků, pokud bychom je měli k nějakému kousku přirovnat. Dnes se totiž jen v minimálním množství vyrábí na klasické zapínání v pase, naopak – Havlovky se dnes zásadně vyrábí s gumou v pase, aby byly o něco pohodlnější, než jak je nosil bývalý prezident.

Pánové mohou tento typ kalhot nosit třeba s mokasíny, pokud si nechtějí vzít dlouhé ponožky. Jestliže touží po barevných dlouhých ponožkách, polobotky jsou skvělou volbou. V případě ležérního looku volte odhalené kotníky a obyčejné bílé kecky.

Havlovky a ženy

Do ženského světa se dostaly Havlovky s velkou pompou a nadšením, ženy je začaly nosit zejména s vysokými polobotkami, které doplnily o silonky nebo punčocháče. Nejlépe k nim sedí rolák, ale samozřejmě i košile je dobrou volbou.