Zajímavé fakty o Londýně, které jste ještě neslyšeli

Zajímavé fakty o Londýně, které jste ještě neslyšeli

Plánujete zamířit do krásného a ne vždycky slunného Londýna? Pokud ano, pravděpodobně si o daném městě něco zjišťujete. Nejdříve byste si měli zjistit, jak je to v daném městě s dopravou, a co vás vyjde nejlevněji. Také byste měli vědět, jak se v daném městě pohybují ceny jídla nebo jak je to s památkami a jejich vstupným. Přece jenom nechcete přijet do Londýna s malým kapesným, které by vám zabránilo vidět to, co vidět chcete.  

Abyste však oslnili i ostatní turisty, kteří se s vámi do města vydají, zjistěte si několik zajímavých informací, které se Londýna týkají. I když – my vám několik takových zajímavých informací prozradíme sami! 

Zajímavosti o Londýně 

  • Věděli jste, že poslanci mají dokonce v parlamentu i střelnici? A my si stěžujeme na to, jak se u nás politici mají. V Londýně je to daleko horší, za pakatel mají dokonce i skleničku alkoholu. Ve svém největším paláci mají dokonce i šest restaurací, jedenáct nádvoří, také kadeřnický salon a tisíc pokojů, taktéž sto schodišť.  
  • Věděli jste, že v obchodním domě Harrods se kdysi prodával i kokain? V současné době je nabízené zboží velice rozmanité, kokain zde však už nekoupíte. Stejně tak tu už nekoupíte živá zvířata, která se zde taky už nesmí prodávat.  
  • Věděli jste, že v pevnosti známé jako Tower od London se popravovalo ještě v minulém století? Dnes je to jedna ze stěžejních londýnských památek, kde se nachází britské korunovační klenoty.  
  • Věděli jste, že Temple Church byla základna tajemných templářských rytířů? Pokud se chcete vydat po jejich stopách, rozhodně musíte zamířit právě sem.  
  • Věděli jste, že londýnští taxikáři musí Londýn znát skutečně přesně? Musí je znát jako své boty, jinak neprojdou náročnou zkouškou, na kterou se připravují i několik dlouhých let. Ulic je totiž pětadvacet tisíc.