Tulipány, mlýny a sýrárny. Nejen to je Holandsko

Tulipány, mlýny a sýrárny. Nejen to je Holandsko

Kam se vydáte na jaro, až opět opadne sněhová přikrývka? Mnozí lidé ještě neuvažují tak dopředu, ale jiní už moc dobře ví, kam vyrazí. Vyrazí do Holandska, které je hlavně během jara nádherné. A to díky všude kvetoucím tulipánům, které jsou pro Holandsko typické.  

I když si většina lidí skutečně při vyřknutí slova “Holandsko” vzpomene na tulipány, Holandsko se nepojí jenom s tulipány, ale nabízí toho daleko více. Hlavně nabízí celou řadu krásných měst, která stojí za vidění. K nejkrásnějším patří bezesporu Amsterdam, také Rotterdam nebo Den Haag.  

Pokud bychom měli zmínit další věci, které se s Holandskem pojí, zmínili bychom i zdejší hospůdky, sýrárny a mlýny, s nimiž by měl mít každý turista fotku.  

Amsterdam má toho tolik, co nabídnout 

Pokud se míří do Holandska, první zastávkou vůbec bývá Amsterdam, který je ostatně zdejším hlavním městem. Nabízí vám atmosféru, kterou nikde jinde nenajdete. I díky tomu je tak oblíbenou evropskou metropolí. Díky tomu, že Amsterdam není zrovna velký, projdete takřka všechny body, které chcete vidět, i pěšky. Pravděpodobně jednou zastávkou bude některé ze zdejších muzeí. V Amsterdamu se totiž nachází muzeí velké množství. Je to město s největší hustotou muzeí na světě! 

Největším lákadlem je pravděpodobně Dům Anne Frankové nebo také Muzeum brýlí či Muzeum kabelek a peněženek.  

Ochutnejte zdejší Goudu 

Jak jsme zmínili, Holandsko je zemí sýrů. Produkují se zde konkrétně dva druhy sýrů, a to Gouda a taky Eidam či spíše po “holandsku” Edam. Pokud však ochutnáte zdejší sýry, už nikdy nebudete chtít ochutnat sýry, které se nachází u nás v obchodech, to vám zaručujeme.  

Mimo jiné se zde konají i sýrové trhy, kam doporučujeme zavítat. Ve městě Alkmaar se takové trhy konají už sedm století! Je to jedna z největších turistických atrakcí Holandska.