Putování po nejlepších budapešťských sekáčích

Putování po nejlepších budapešťských sekáčích

Nechcete podporovat velké módní řetězce, které jsou jenom velkou zátěží pro planetu a které ke své velkovýrobě využívají drobné ručky těch nejmenších z nás? Přesto však toužíte po novém kousku do svého šatníku, který by zpestřil vaši dosavadní sbírku oblečení? Nemusíte zoufat ani si šít nový kousek sami. Stačí, když si zajdete do některého ze sekáčů, které se nachází na území Budapeště. Samozřejmě i u nás se najde řada skvělých second handů, pravdou ale je, že v Budapešti najdete trochu jiné kafé.  

Navíc Budapešť je město lákající nejednoho turistu. Lidé se sem chtějí přijet podívat, chtějí vidět zdejší architekturu nebo chtějí vyzkoušet pravý maďarský guláš, jenž je zcela jiný než ten náš. Ke guláši však přejděte až po návštěvě sekáčů, aby vám jednotlivé kousky při zkoušení padly jako ulité.  

Abyste nebloudili uličkami krásné Budapeště, prozradíme vám několik skvělých zdejších butiků, které si zamilujete už od pohledu.  

Háda 

Sekáč jménem Háda je velice oblíbený, a to hlavně díky nabízenému množství oblečení. Dalo by se říct, že sekáč jménem Háda je velice oblíbený našim second handům jménem Textile house. Pokud nemáte rádi klasické hrabárny, určitě vás potěší, že všechno zboží je přehledně pověšené na ramíncích, s nimiž hravě můžete manipulovat. Navíc je zde opravdu velká šance ulovit něco hezkého do šatníku.  

Gardrob 

Pokud nemáte rádi velké sekáče, ale spíše upřednostňujete menší butiky, doporučujeme vám zamířit do sekáče Gardrob. Jedná se o opravdu obchůdek menší plochy, kde průměrně zakoupíte skvělý kousek za dvě stovky. Dokonce se zde nabízí i velké množství obuvi, což ocení hlavně ti, kteří neradi utrácí za předražené boty, jež se zanedlouho stejně rozpadnou na noze. 

Jajcica 

Milujete spíše odvážnější módu a nebojíte se nosit extravagantní věci? Pak byste měli zamířit do Jajcici, což je sekáč i s nejrůznějšími kostýmy a s kontroverznějším oblečením. Zde platíte hubičku za originalitu, ne za to, abyste byli jako ostatní.