Světové tradice, které se dodnes udržují. Znáte je všechny? Nebo vás překvapí?

Světové tradice, které se dodnes udržují. Znáte je všechny? Nebo vás překvapí?

Při cestování po světě nás mohou překvapit mnohé zajímavé zvyky a tradice. Ne všude na světě to probíhá během roku stejně jako u nás, ne všude mají stejné tradice, které se dodržují. A možná nám u mnohých tradic přijde, že jsou doslova na hlavu. Je však třeba si v takové situaci uvědomit, že stejně jako nám mohou přijít zahraniční tradičně hloupé nebo absurdní, cizincům mohou přijít absurdní zase ty naše tradice. Vždycky tak přistupujme k jednotlivým tradicím s pokorou, i když s nimi zrovna nesouhlasíme. 

V Amazonii tancují s mravenčími rukavicemi 

Rozum stojí například nad tradicí v Amazonii, kde se tancuje s mravenčími rukavicemi. Jedná se o mimořádně zvláštní tradici, která je však výhradně mužskou záležitostí. Chlapci ve chvíli, kdy dorostou do určitého věku, musí zvládnout zkoušku. Proto si musí navléknout palčáky plné mravenců, se kterými musí tancovat. Kupodivu je tento zvyk rozšířený po světě, a i když vám může přijít velice jednoduchý, je třeba si uvědomit, že mravenčí kousnutí opravdu bolí.  

V Indii se zase hází dítětem 

Umíte si představit, že byste své dítě hned po narození shodili z padesátimetrového chrámu? V Indii je to něco zcela běžného. Právě zde se novorozenec hází z vysokého chrámu, dole je však zachycován do plachty. Tradice je to možná trochu bizarní nebo absurdní, je tu však udržována už pět stovek let a stále se najdou rodiče, které do tohoto jdou také a své dítě z padesáti metrů hodí dolů.  

Na Bali se pilují zuby 

Pokud jste byli na Bali, určitě jste si všimli žen, které měly opilované zuby. Tuto proceduru podstupují ženy už v mládí, je to jakási pomyslná příprava na manželství. Pokud m á žena hladké zuby, je to symbol toho, že umí zvládat své negativní emoce. Těmito negativními emocemi se myslí například žárlivost, chtíč nebo zlost či hamižnost.