Singapur a pokuty

Singapur jako místo pokut. Co se zde smí a nesmí?

Singapur je dnes velice navštěvované místo, které si každý představuje jako velice moderní místo, v němž se musí žít jako v pohádce. Jenže i když se na první pohled může zdát, že Singapur je moderní a velice čistý, věřte, že je to jenom díky bizarním a mnohdy až hloupým pravidlům a zákazům, které zde musí občané dodržovat. A nejen oni. Pokud do Singapuru zavítáte, je nutné, abyste pravidla tohoto městského státu dodržovali také, protože jinak vás čekají nemilosrdně vysoké pokuty nebo třeba i rány rákoskou, které se zde dávají například proto, že odhodíte žvýkačku nebo že ji dokonce v ústech máte.

Jinak se jedná samozřejmě o velice moderní a hezké místo na světě. Bizarní pravidla, zákazy a zásady nijak neohrožují cestovní ruch, protože si málokterý turista uvědomí, jaké šílenosti se zde musí dodržovat. Seznámí se s nimi až po příjezdu a je nemile překvapen.

Podívejme se na ty největší šílenosti, které se v Singapuru musí dodržovat, jinak hrozí vysoké pokuty nebo zmiňované tělesné tresty.

Nejznámější pravidla:

Pravidla nebo zákazy v Singapuru lze rozdělit do dvou skupiny, a sice na známá pravidla a neznámá pravidla, která jsou většinou velkým překvapením. Nejdříve se zaměřme na ta pravidla, která jsou mediálně nejznámější, o kterých se dočtete takřka všude a které vás možná nijak nepřekvapí.

V Singapuru je zásadní omezení žvýkaček. Nesmíte je žvýkat a už vůbec ne nikde zahazovat či lepit. Singapur se označuje za nejčistší místo na světě a nesmí toto označení nikdo narušit. Ani bezohledný turista lepící žvýkačky na stoly v restauracích. Kromě tohoto pravidla se nesmí předbíhat ve frontách na eskalátorech a nesmí se předbíhat ani v metru. Nesmíte přecházet silnice na červenou a nesmíte doma chodit nazí.

Hlavně nejezte v metru

V Praze se to také stává jenom zřídka, ale stává se to – lidé někdy jedí i v metru. Je to většinou tehdy, kdy nestíhají, kdy mají obrovský hlad nebo když mají na jídlo chuť a jedou dlouho. V Singapuru svůj hlad musíte přežít, protože zde je přísný zákaz jíst jídlo v metru.