David Rusňák

Rusňákova investiční skupina DRFG a její vlastní nadace

Investiční skupina DRFG má velký cit vůči regionu. Skupina lokálních patriotů včele se zakladatelem DRFG Davidem Rusňákem pomáhá regionu v celé řadě oblastí. Do nedávna neměla na rozdíl od jiných investičních skupin svou nadaci, která by podporu systematicky prováděla a organizaci, která by činnost zastřešovala. Ambasador celé skupiny dlouho chyběl. A tak po jedné dovolené, než letadlo dosedlo zpět na letiště, se zrodila myšlenka založení vlastní nadace. David Rusňák a jeho kolegové se rozhodli, že Nadace DRFG bude ustavena hodně univerzálně, aby měla volné ruce v tom, co, koho a jak bude podporovat. Záběr nadace tak může být opravdu velmi široký.

Nadace DRFG a její činnost

Podpora festivalu Meeting Brno se zdařila. Cílem bylo vytvořit akci, která bude velmi významně ovlivňovat celo veřejnou atmosféru ve městě i na celé Moravě. Super je i projekt na podporu finanční gramotnosti mládeže, zejména té, co pochází z neúplných rodin a dětských domovů. Na obě záležitosti lze nabízet více než peníze. Trendem v nadačních činnostech je pomoc vlastními kompetencemi. Nadace nezištně přináší radost. Musí být také mezinárodně ukotvena třeba v European Venture Philanthropy Association sdružující prestižní nadace velkých společností. Patří sem německé finanční domy, automobilky i lichtenštejnská knížecí banka.

Firemní filantropie skupiny DRFG

Prostřednictvím Nadace DRFG vstupuje do našeho prostředí italská podnikatelská asociace Compagnia delle opere. Společnost DRFG tak už nejsou jen fondy a dluhopisy. Někteří zaměstnanci DRFG sami přispívají na konto nadace a tím roste i její jmění. To je velký příklad pro ostatní a mnoho lidí se inspiruje a přidává se k této velkorysosti. Velký dar pro poslední ročník festivalu byl složen přímo lidmi pracujícími pro investiční skupinu DRFG. Takový přistup má opravdu obrovskou moc. Krédo Nadace DRFG zní: Všechno začíná setkáním. Jde o metodu práce vycházející z osobní zkušenosti.