Rychlá půjčka i během víkendu

Rychlá půjčka i během víkendu

Často hraje roli i rychlost vyplacení peněz a je jedním z nejdůležitějších parametrů při rozhodování u půjček. Spolehlivost poskytovatele, jednoduchost vyřízení a rychlost získaných peněz jsou klíčové parametry. Rychlá půjčka je jedním z nejžádanějších produktů u zejména u nebankovních společností. Rychlá půjčka může vyřešit potenciální problém. Nebankovním společnosti jsou historicky ve schvalování a vyřizování žádostí o půjčku daleko pružnější. Obvyklým požadavkem bývá věk minimálně 18 let, vlastní bankovní účet, pokud nejde o hotovostní půjčky a často i potvrzení o výši příjmu.

Jak získat okamžitou půjčku

Rychlá půjčka trvá v bankách i několik pracovních dní. Během víkendu půjčku v bance vůbec nezískáte. Výhodou je v bance běžný a aktivně používaný účet. Díky historii vám banka po čase nabídne předschválenou půjčku. Je to mnohem rychlejší, ale nabídka předschválené půjčky není závazná a může se snadno stát, že vám nakonec poskytnuta nebude, nebo bude v nižším rozsahu. Okamžitá půjčka u nebankovní společnosti může být vyplacena ihned na účet. Jedná se spíše o malé půjčky do 5000 až 10 000 korun a typická je krátká splatnost, často do 30 dní. Existují i výjimky. Čeká vás minimum byrokracie a papírování, časté jsou úvěry bez registru a peníze jsou převáděny ihned na bankovní účet klienta. Mohou být i vypláceny v hotovosti u klienta doma, případně třeba na benzínce.

Nebankovní půjčky ihned na účet nebo na pobočce

Jde o nejběžnější formu nebankovní půjčky vyplácené poskytovatelem ze svého bankovního účtu na bankovní účet klienta. Pro urychlení převodu peněz má společnost své účty u většího počtu bank. Vnitrobankovní převod je hotový za pár minut, jinak jsou peníze připsány následující pracovní den. Požádáte-li o půjčku v pátek odpoledne, na účtu budou asi až v pondělí ráno. Nebankovní půjčky vyplácené na pobočce společnosti nejsou obvyklé. Peníze možná získáte i o víkendu, ale vaše půjčka bude pravděpodobně o dost dražší. Půjčky v hotovosti doma či v trafice. Rozšířenou praktikou je vyplácení peněz u klienta doma či v trafice, kdy je možné získat finanční prostředky i víkendech a svátcích. Vyšší provozní náklady poskytovatele se promítá do úročení.