Itálie

Co nezapomenout navštívit při návštěvě Itálie

Mnoho lidí má v hlavě zafixováno, že se na dovolené cestuje jen a pouze v době léta, ale není tomu tak úplně tak. Na dovolenou se dá cestovat kdykoliv, nehledě na to, jestli je léto nebo zima. Mnoho lidí cestuje do zahraničí, protože buď mají Českou republiku projetou, nebo si zkrátka myslí, že Česko nemá, co nabídnout, což je samozřejmě lež. Ostatně je nutné říct, že pokud se jede do zahraničí, tak pak rozhodně do Itálie. Ta je opravdu oblíbená země, ale proč tomu vlastně tak je?

Jedná se o oblíbenou zemi zejména díky krásnému moři nebo za to můžou památky? V poslední době se ukázalo, že lidé jezdí do zahraničí proto, aby se nejen vyvalovali na pláži, ale aby také poznávali cizí kultury, tudíž v tom ty památky opravdu hrají roli! Mnoho turistů, kteří však navštěvují tuto krásnou zemi, se však těm nejhlavnějším památkám vyhnou. Na jaké se tedy rozhodně nesmí zapomenout?

• Florencie

Pokud se vydáte napříč Itálií, rozhodně se nezapomeňte stavit ve Florencii. Ve Florencii stojí rozhodně za návštěvu impozantní socha od Michelangela. Ta zobrazuje nahého krále Davida.

• Pisa

Kdo by navštívil Itálii a neviděl by krásné město Pisa? To je známé především svou šikmou věží, u které se fotí neustále řada turistů. Každý ji chce na fotce podpírat a být za největšího siláka. Je to však impozantní památka, kterou stojí za to vidět.

• Benátky

Benátky jsou jedno z nejromantičtějších míst na světě. Při návštěvě Itálie je rozhodně nesmíte vynechat. Projet se na gondole je pro všechny zamilované doslova povinností. Navíc z gondoly poznáte toto město nejlépe, protože pouze to je jediná cesta, kterou najdete – vozovky ani silnice tu zkrátka nejsou.

• Miláno

Především ženy se rozhodně musí podívat do světového města módy – do Milána. Toto město je mimo jiné druhé největší v Itálii. Mimo módu zde můžete obdivovat unikátní gotickou katedrálu a také proslulou fresku od velice známého Leonarda da Vinciho – Poslední večeře.