Regálové systémy si najdou využití doma i v práci

Regálové systémy si najdou využití doma i v práci

Jen málokdo si nikdy nestěžoval na nedostatek místa ve skříni a netoužil po další volné polici v knihovně. Tím spíš to platí pro garáž, dílnu či pracovnu, kde je dostatek úložného prostoru naprostou nutností. Rychlým a dostupným řešením mohou být regálové systémy. Mluvíme o nezbytné výbavě skladů, prodejen a profesionálních dílen, která se dnes běžně objevuje v domácnostech i kancelářích. 

Jednoduchá konstrukce a netušená variabilita

Popularitu si regály získaly jednoduchou konstrukcí i netušenou variabilitou. Základ tvoří lehká kovová kostra doplněná kovovými nebo dřevotřískovými policemi. Police lze snadno posunovat nahoru či dolů a vytvářet tak úložné prostory správné velikosti. 

Regály jsou odolné a nepotřebují speciální údržbu. Obezřetnost zaslouží snad jen police z dřevotřísky, protože špatně snáší vysokou vlhkost. Celokovové police samozřejmě podobným neduhem netrpí. 

Moderní regály se navíc vyznačují promyšlenou konstrukcí, která zajišťuje pevné spojení všech dílů bez potřeby šroubů. Pro pevné spojení stačí díly jen lehce zajistit poklepáním kladiva. Ideální je pryžové kladivo s měkkou gumovou palicí. Nenáročným uživatelům však často stačí i obyčejné šroubovací regály. Jejich sestavení sice zabere více času, ale výrobci je obvykle nabízí za velmi příznivé ceny. 

Nízká hmotnost je také výhodou

Nespornou výhodou regálů je snadný převoz v rozloženém stavu a nízká hmotnost. Velký celokovový regál s vysokou nosností často neváží více než 20 kg. Jednodušší typy pak svojí hmotností přesáhnou jen několik kilogramů. Přes lehkou konstrukci dokáží regály bezpečně unést vysokou zátěž. Police v regálu většinou snese zatížení od několika desítek až po několik stovek kilogramů, celý regál může vydržet zátěž více než jedné tuny. Nelze se proto divit, že své uplatnění najdou i v archivech nebo kancelářích, kde slouží pro uskladnění těžkých knih nebo šanonů.