Dubaj plný zajímavostí. Jaká místa zde navštívit?

Dubaj plný zajímavostí. Jaká místa zde navštívit?

O Dubaji se ví, že je to místo plné několika světových NEJ. Najdete zde největší budovu světa, také největší akrylovou stěnu dosahující až pětasedmdesáti centimetrů. Tím by výčet všech “nej” však ani zdaleka nekončil. Pokud se vydáte právě do tohoto krásného města, které už dávno není jenom pro bohaté, navštívit byste zde měli hned několik obdivuhodných míst. Samozřejmě nejvyšší budova světa společně s dubajským akváriem a podvodní zoo budou první zastávky, ale ani zdaleka nebudou ty poslední.  

Sheikh Zayed Road 

Další zastávkou během návštěvy luxusního města bude Sheikh Zayed Road. Jedná se o hlavní dopravní tepnu – jinou podobnou na světě nenajdete. Tato hlavní dopravní tepna prochází moderní centrální obchodní čtvrtí a jejím úkolem je spojovat Dubaj s Abu Dhabi. Podél celé cesty se tyčí skleněné mrakodrapy, hromada kancelářských budov či jiné architektonické skvosty. To, co vás však nejvíce zaujme, bude kruhový objezd a první křižovatka, kde najdete Courtyard Gallery.  

Palm Islands 

ŘÍká se, že Dubaj je místem, kde najdete opravdu všechno na světě. Je to zároveň místo, kde najdete to, co jinde na světě nenajdete. Pokud se zde rozhodnete strávit svou dovolenou, bude opravdu pestrá. Během pár dnů můžete spojit rovnou několik destinací na jednom místě. Kupříkladu i když budete trávit dovolenou v Dubaji, pořádnou dávku exotiky dostanete na Palm Islands, což je Palmový ostrov – jeden z vybudovaných ostrovů poblíž Dubaje.  

Burj al-Arab 

Jak již bylo zmíněno, Dubaj je místem, kde se setkává celá spousta NEJ. A dalším z těch NEJ je také Burj al-Arab, což je nejvyšší hotel na světě. Nachází se na vlastním umělém ostrově, který najdete na pobřeží Dubaje. Pokud byste zde chtěli strávit byť jen jednu jedinou noc, museli byste si zaplatit patnáct tisíc USD. A to je částka vztahující se jenom na jedno přenocování.