Rezervace Ol Pejeta

Prozkoumejte místo, kde žil samec nosorožce severního bílého

Internet je nyní plný tragické události. Pokud se zajímáte o přírodu nebo jste vášnivý cestovatel či milovník zvířat, určitě jste také zaregistrovali, že vyhynul poslední samec velice vzácného nosorožce severního bílého. Samec se jmenoval Súdán a v posledních letech žil v Keni, konkrétně v rezervaci Ol Pejeta.

Do Afriky jezdí čím dál více turistů, ovšem Keňa není pro řadu turistů tak atraktivní. Nyní však bude. Žil zde totiž poslední samec vzácného nosorožce severního bílého. Pojďme si na jeho památku místo, kde žil trochu přiblížit.

Více o soukromé rezervaci Ol Pejeta

Soukromá rezervace Ol Pejeta, v níž samec nosorožce severního bílého žil, byla založená už v roce 1949. Je ohraničena speciálním plotem, která má zabránit zvířatům v jejich odchodu a zároveň mají zabránit příchodu pytláků, pro něž jsou zdejší zvířata unikátním kouskem. Zvířat, která zde žijí, jsou zvláštní v tom, že jsou vzácná. Dalo by se říct, že rezervace Ol Pejeta se stará o záchranu vzácných druhů zvířat. Jsou to nejen nosorožci, ale taky šimpanzi a jiná další zvířata.

I když jsou zvířata zde velice chráněna, přesto toto místo funguje jako safari. Lidé tak ještě donedávna mohli vidět posledního samce nosorožce severního bílého na vlastní oči.

Celý svět na jednom místě

Rezervace je taky známá tím, že je to jeden z nejpestřeji obývaných regionů. Žijí zde druhy zvířat, které mají k sobě daleko, které se běžně vyskytují v naprosto jiných oblastech.

Nejvíce se zde daří zejména psu hyenovitému, který je taky ohroženým druhem, dále se zde daří zebře grévyho nebo gepardům či lvům. Na území rezervace se nachází i zmiňovaná záchranná stanice pro šimpanze. První šimpanz byl do rezervace přivezen už v roce 1993.

Více o zmiňovaném nosorožci:

Přibližme si však samotného nosorožce severního bílého. Byl to poslední žijící samec tohoto velmi vzácného druhu. Nyní na světě žijí jen dvě samice, které se snaží uměle oplodnit.