Domácí mazlíček a peníze

Jak ušetřit na domácích mazlíčcích, aniž by to pocítili?

Domácího mazlíčka má takřka každý z nás. Drtivá většina má především pejsky, kteří však nejsou zrovna levnou záležitostí. Před nedávnem vyšel na povrch zajímavý průzkum, který ukázal, kolik Češi za své pejsky dokážou utratit ročně. Sumy za rok se vyhouply do neuvěřitelných milionů korun! Jistě, na domácích mazlíčcích by se šetřit nemělo, ovšem pokud jste ten typ majitele, který aktuálně nemá peněz navíc, můžete se trochu uskromnit a svého mazlíčka nemusíte tak rozmazlovat.

Je několik způsobů, jak můžete ušetřit na svém domácím mazlíčkovi, aniž by to pocítil. Samozřejmě šetření se nikdy nesmí odrazit na jeho krmení, pejsci potřebují mít kvalitní stravu, jenom tak je jejich zažívání v pořádku. Můžete však ušetřit především na salonech nebo na hlídání.

Stříhejte pejska doma

Mnozí majitelé nechávají stříhat své pejsky v psích salonech. Pokud i vy máte dlouhosrsté plemeno, nemusíte ho nechat stříhat v salonech, ale raději ho stříhejte doma. Ušetříte několik tisíc ročně (vždyť stříhání je nutné jednou z měsíc). Abyste pejska naučili a aby se stříhání nebál, je dobré ho byť jen symbolicky ostříhat už tehdy, kdy je štěnětem. Jestli ho chcete naučit na holicí strojek, doporučujeme holicí strojek nejdříve nechat zapnutý pár minut a až si pejsek na zvuk zvykne, teprve ho začněte stříhat.

I pedikúru dělejte doma

I pejsci potřebují pedikúru, vždyť to ví každý majitel. Pokud nejsou pejsci venku a pokud tráví svůj čas jen na měkkém povrchu (tedy na gauči či na koberci), nedochází k přirozenému broušení drápků. Majitelé tedy musí svého pejska svěřit do rukou profesionálů, kteří se o drápky jejich mazlíčků postarají. Tedy musí – nemusí, můžou ostříhat drápky pejskům i doma. Jenom si musí dát pozor na zastřihnutí.

Nedávejte pejska do psích hotelů

Mnozí majitelé pejsků někdy potřebují hlídání, proto je dají do psích hotelů, jenže ty jsou velice drahé. Abyste ušetřili, přivezte pejska rodičům nebo ho svěřte sousedce.