Řecko

Proč lidi tolik láká Řecko?

Každým rokem cestují lidé na dovolenou a užívají si relaxace a odpočinku, po kterém toužili opravdu dlouhou dobu. Jenže takový výběr té správné (nejen letní) dovolené je někdy opravdu šílený. Existuje totiž tolik krásných míst, která stojí za to vidět, že si někdy opravdu nevíme rady. V poslední době jsme se však setkali s opravdu velkým zájmem cestovat do Řecka. Řecko je unikátní země, kterou rozhodně alespoň jednou v životě stojí za to navštívit. Lidé sem jezdí nyní zejména díky relativně nízkým cenám, kterých je aktuálně plný internet a plné reklamní letáky mnoha cestovních agentur. Mimo cenu je však Řecko oblíbené i díky svým památkám.

Pokud budete v Řecku, rozhodně navštivte následující místa. Ty jsou pro Řecko něco jako Eiffellova věž pro Paříž – jakási dominanta, kterou si žádný turista či návštěvník nesmí nechat ujít. Mimo koupání v moři poznávejte i cizí kultury, protože zejména ta řecká kultura si o to rozhodně žádá.

• Parthenon

Mezi nejznámější řecké památky patří rozhodně Parthenon. Jedná se o jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Athénách, kde se denně mihnou nikoliv stovky, ale tisícovky turistů. Parthenon byl hlavním chrámem, který byl zasvěcen bohyni Athéně. Pakliže zatoužíte po návštěvě, pak ho najdete v jižní části aténské Akropole.

• Olympeion

U chrámů jako u památek, jež rozhodně musíte navštívit, ještě zůstaneme. K dalším takovým unikátním památkám se rozhodně řadí i Olympeion, který se taktéž nachází v Athénách. Olympeion se může chlubit označením „největší dochovaný chrám na území Řecka“. Původně byl sestaven ze sto čtyř korintských sloupů. Dnes jich zde najdeme ale už jenom patnáct.

• Olympie

Pokud milujete antické olympijské hry, pak byste rozhodně měli zavítat do Olympie, kde se pravidelně takové antické olympijské hry konaly. Najdeme ji na Peloponéském poloostrově. Mimo Olympii si zde milovníci historie mohou prohlédnout i další archeologické památky.