Oblíbenost sportovních utkání roste, ukazují statistiky

Oblíbenost sportovních utkání roste, ukazují statistiky

Sportovat v současné době můžeme třemi způsoby, a sice aktivně, pasivně a také profesionálně. Co se týče profesionálního sportování, v tomto případě je to jasné – jedná se o sportování s profesionálním trenérem na profesionální úrovni. Poté máme aktivní sportování, což je sportování, které vykonáváme pravidelně a sami. Znamená to, že chodíme běhat, hrajeme míčové hry v pravidelných intervalech, cvičíme jógu. A pak tu samozřejmě máme pasivní sportování, což je například sledování sportovních utkání, zápasů nebo sledování toho, co se ve sportovním světě děje.  

Podle posledních statistik roste u nás počet především pasivních sportovců. Statistiky totiž tvrdí, že roste oblíbenost sportovních utkání. Důvodem toho je televize a mnoho sportovních kanálů, které jsou nové a které nabízí zase jiný pohled na sport. Kromě toho neustále vznikají i nejrůznější sportovní klání, jež zasahují stále větší masu fanoušků po celém světě.  

Nedívejme se však na svět, ale zamiřme do České republiky. Prozraďme si, jaké jsou nejoblíbenější sporty u nás a krapet to také porovnejme se situací ve světě.  

Česko a sporty 

Jaké sporty patří v Česku k nejsledovanějším? Rozhodně je to fotbal a lední hokej. Možná vás však zarazí zjištění, že je u Čechů oblíbená také cyklistika, dále volejbal nebo taktéž plavání. Je však třeba poznamenat, že statistiky mluví jak o sportech, které vykonáváme pasivně, tak o těch, které vykonáváme aktivně. Pokud si toto uvědomíme, nemůžeme se výsledkům divit. Ze statistik a žebříčků tak vyplývá, že se zaměřujeme na sporty, které lze v našich klimatických podmínkách snadno provozovat a které nepotřebují nijak nákladnou výbavu.  

Kromě zmíněných sportů také máme rádi lyžování, badminton a mimo jiné i florbal, který se od klasického fotbalu samozřejmě krapet liší. Také máme rádi běh a mimo jiné i tenis.  

Zahraničí a sporty 

Pokud bychom měli porovnat naše statistiky s těmi zahraničními, řekli bychom, že v zahraničí vedou takřka stejné sporty. Taktéž je oblíbený fotbal nebo lední hokej či tenis a volejbal. Překvapením je však kriket, který se hraje především v Anglii, Asii nebo Austrálii. A také golf či baseball, což je oblíbený sport USA, Japonska a také Kuby.