Kam vycestovat vlakem?

Kam vycestovat vlakem?

Létat letadlem je velice atraktivní záležitost, ale pravdou je, že někdy je daleko atraktivnější cestovat vlakem. Mnozí lidé si neuvědomují, jak je cestování vlakem krásné zejména tehdy, kdy se vypravíte na některou z tras, která se řadí k nejkrásnějším vůbec. Bylo by škoda tedy letět na určitá místa letadlem, když jsou kolem nás tak krásné trasy, které lze projet vlakem a bude to daleko větší zážitek.  

Pokud vám tedy cestování vlakem nevadí, prozraďme si několik konkrétních tras, na které se vyplatí vyjet vlakem. Možná jste už o jednotlivých trasách slyšeli, možná nikoliv, v každém případě cestu rozhodně zvažte.  

Oslo-Bergen 

Jestliže se budete nacházet v Norsku, nemusíte všude přelétávat. Stačí, když usednete na vlak, a to konkrétně na trase Oslo-Bergen. Jedná se o trasu vedoucí z hlavního města na západ k fjordům a jedná se o trasu, která patří k nejkrásnějším v celé Evropě. Mnozí lidé si myslí, že norské prostředí je nehostinné, ale pravdou je, že tato trať je opravdu jednou z nejkrásnějších. Jenom se utvrdíte v tom, že nehostinné prostředí už dávno není pro Norsko typické. Cestou se vám nabídnou nejen zmiňované fjordy, ale také osamělé domy, sníh, lesy i vodopády. A to byste letadlem opravdu nezahlédli.  

Ho Či Minovo Město – Hanoj 

Další trasu, kterou doporučujeme projet vlakem, je trasa vedoucí z Ho Či Minova Města do Hanoje. Vlak, který tuto trasu má na starosti, je Reunification Express, se kterým můžete vyrazit na cestu napříč celou zemí až čtyřikrát denně. Sice trať nepatří k nejlépe udržovaným, vždyť pamatuje ještě dobu francouzské nadvlády, v každém případě se nabízí opravdu krásný výhled na okolní Vietnam a na jeho nejrůznější vrstvy.  

Golmud-Lhasa 

Sice se do Číny pěknou dobu ještě nepodíváte kvůli aktuální hrozbě koronaviru, ale pokud se sem jednoho dne podíváte, doporučujeme projet vlakem trasu Golmud-Lhasa. Jedná se o trať, kterou, když projedete vlakem, bude to neopakovatelný zážitek.