výběr laserové tiskárny

Základní kritéria pro výběr laserové tiskárny

Zařizujete si kancelář a poohlížíte se po funkční tiskárně? Jenže jak si v tom dnešním nepřeberném množství vybrat tu, která vám sedne přímo na míru? Sepsali jsme pro vás seznam nejdůležitějších kritérií, podle kterých byste se měli při koupi nové tiskárny řídit.

Co všechno budete tisknout?

Prvním kritériem pro výběr tiskárny je, abyste si uvědomili, kolik dokumentů máte v plánu vůbec tisknout. Od toho se můžete posunout dále. Pokud chcete tisknout běžné písemnosti jako jsou faktury apod., postačí vám laserová tiskárna černobílá. Jestliže však máte v plánu tisknout barevné dokumenty, volte tiskárnu barevnou.

Typy funkcí tiskárny

Pokud potřebujete dokumenty i skenovat, kopírovat, odesílat a přijímat faxy, zvažte laserovou tiskárnu multifunkční, která všechny tyto úkoly dokáže provádět. Ušetříte tím nejen peníze, ale také volné místo. Dnešní tiskárny mají daleko více funkcí, například umí tisknout, skenovat z USB flash disků, napojí se na wifi a spoustu dalších funkcí.

Důležitá je i cena

Pořizovací cena laserové tiskárny se u některých modelů v dnešní době pohybuje ve velmi přijatelných cenách, avšak její náklady na provoz nejsou zrovna nejlevnější. velmi nízká, ale je to celková cena vlastnictví, kterou musíte znát. Při výběru toneru si musíte porovnat jeho výtěžnost a cenu. Abyste ušetřili, můžete využít kompatibilní tonery jako jsou například alternativní tonery Epson.

Velikost a instalace tiskárny

Tiskárna do kanceláře může být větší než ty domácí. Proto zvažte při nákupu i velikost tiskárny, kde bude mít tiskárna své místo, kdo všechno ji bude využívat, jaké funkce by měla mít a jak snadnou jdou tonerové kazety nainstalovat.

Patříte mezi ty, kterým záleží na ekologii? I spotřební zboží, jako jsou tonery do tiskárny dokáží potrápit přírodu, proto na trhu najdete i ty, které ji nezatěžují, například repasované alternativní tonery Brother.

A jakou tiskárnu si vyberete vy?